Hotely v blízkosti letiska Paríž Charles de Gaulle

Paríž

Či už ide o nocľah alebo skorý ranný odlet z Paríža, hotel na letisku sa vám určite môže hodiť.

Nocľah v termináli - otváracie hodiny

Všetky verejné priestory terminálov sú otvorené 24 hodín denne. Na druhej strane, tranzitné priestory za bezpečnostnou kontrolou sa na väčšine terminálov zatvárajú približne medzi 1:30 a 4:30.

Ak chcete ušetriť peniaze a prenocovať v termináli, je to možné. Pripravte sa však na prípadné kontroly, pri ktorých sa budete musieť preukázať cestovným lístkom.

Prenocovanie v termináli na parížskom letisku CDG patrí medzi najmenej pohodlné v Európe. Je tu veľmi málo sedadiel a všetky majú opierky na ruky. Počas noci prebiehajú všetky opravy, stavebné práce a upratovanie a na celom letisku nenájdete pokojné miesto.

Pozrite si radšej dostupné hotely v blízkosti parížskeho letiska CDG.

Hotely priamo pri termináli

V areáli letiska nájdete niekoľko hotelov s cenami od 130 eur do 400 eur za noc v 2-lôžkovej izbe. Ceny sa výrazne líšia v závislosti od dostupnosti.

Výhodou ubytovania na letisku je eliminácia času stráveného ranným vstávaním. Na odbavenie sa dostanete do 15 minút pešo alebo bezplatným vlakom CDG Val bez toho, aby ste museli riešiť transfery z letiska.

Hotely v blízkosti letiska

V širšom okolí, najmä v obciach Roissy-en-France a Villepinte, nájdete desiatky ďalších hotelov s cenami od 40 eur, najčastejšie však okolo 90 eur.

Spomedzi lacných hotelov, ktoré sme preverili, odporúčame tieto ibis Budget Roissy CDG Paris Nord 2, Premiere Classe Roissy.

Kedysi bezplatné hotelové autobusy boli zrušené. Väčšina hotelov prevádzkuje vlastnú dopravu, ale účtuje si okolo 10 eur, alebo môžete využiť taxíky.

 
Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.