Paríž
Letisko Charlesa de Gaulla v Paríži

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Paríž Charles de Gaulle

Hotely v blízkosti letiska Paríž Charles de Gaulle

Krystof Hajek aktualizované 4. 10. 2023

Či už ide o nocľah alebo skorý ranný odlet z Paríža, hotel na letisku sa vám určite môže hodiť. Spanie v termináloch sa toleruje, ale v Paríži je to skôr utrpenie ako pohodlný spôsob strávenia noci.

Hotely priamo pri termináli

V areáli letiska sa nachádza niekoľko hotelov, ktorých cena sa pohybuje od 130 EUR až po . 400 EUR za noc v 2-lôžkovej izbe. Ceny sa výrazne líšia v závislosti od dostupnosti.

Výhodou ubytovania priamo na letisku je eliminácia času stráveného ranným vstávaním. Na odbavenie sa dostanete do 15 minút pešo alebo bezplatným vlakom CDG Val bez toho, aby ste museli riešiť transfery z letiska.

Hotely v blízkosti letiska

V širšom okolí, najmä v obciach Roissy-en-France a Villepinte, nájdete desiatky ďalších hotelov s cenami od 40 EUR, ale väčšinou okolo 90 EUR.

Medzi lacné hotely, ktoré sme vyskúšali, patria napr. ibis Budget Roissy CDG Paris Nord 2, Premiere Classe Roissy.

Očakávajte, že dochádzanie z/do terminálov bude trvať 20-30 minút, pričom využite špeciálne bezplatné autobusy, ktoré premávajú na troch linkách: ružovej, čiernej a modrej.

Vodič nijako nekontroluje rezerváciu a ak váš hotel nie je priamo uvedený, ale je niekde v blízkosti, môžete autobus bez problémov použiť. Spoje premávajú zhruba raz za 20 minút ráno a večer a raz za pol hodiny počas dňa, od 5:00 do 12:30. Po príchode sledujte smerové tabule "Hotel Shuttles".

Prenocovanie v termináli

Všetky verejné priestory terminálov sú otvorené 24 hodín denne. Na druhej strane, tranzitné priestory za bezpečnostnou kontrolou sa na väčšine terminálov zatvárajú približne medzi 1:30 a 4:30.

Ak chcete ušetriť peniaze a prenocovať v termináli, nikto vás nevyhodí. Pripravte sa však na prípadné kontroly, pri ktorých sa budete musieť preukázať cestovným lístkom.

Prenocovanie v termináli na parížskom letisku CDG patrí medzi najmenej pohodlné v Európe. Je tu veľmi málo sedadiel a všetky majú opierky na ruky. Počas noci prebiehajú všetky opravy, stavebné práce a upratovanie a na celom letisku nenájdete pokojné miesto.

Pozrite si radšej dostupné hotely v blízkosti parížskeho letiska CDG.

 
Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.