Doprava z letiska Pardubice

Pardubice

Na letisko sa dostanete autobusom z hlavnej železničnej stanice.

Autobus verejnej dopravy

Autobusová linka 90 premáva priamo k terminálu a jazdí medzi hlavnou vlakovou a autobusovou stanicou a letiskom bez zastávky, pričom cesta trvá 8 minút.

Zo železničnej stanice odchádza 120 a 150 minút pred plánovaným odletom všetkých pravidelných letov, zatiaľ čo z letiska odchádza 30 a 60 minút po prílete a autobusy čakajú aj na oneskorené prílety.

Zastávka sa nazýva "Letisko, terminál".

Mestské autobusové linky 8 a 88 (zastávka "Letisko") a 14, 15, 23, 24, 25 (zastávka Popkovice, hostinec) zastavujú na hlavnej ceste približne 300 metrov od terminálu. Na hlavnú železničnú stanicu a autobusovú stanicu sa dostanete linkami 8, 15, 23 a 88.

Najlacnejší spôsob, ako si kúpiť lístok, je priložiť bezkontaktnú platobnú kartu (mobilný telefón/hodinky) k validátoru vo vnútri autobusu. Papierový lístok zakúpený v automate (napr. na hlavnej stanici) alebo u vodiča je drahší.

Letisko sa nachádza v zóne I.

  • 19 czk - jedna jazda platená bezkontaktne
  • 22 czk - jedna jazda platená lístkom z automatu
  • 35 czk - jedna jazda platená v hotovosti u vodiča
  • Kompletné informácie o MHD v Pardubiciach: dpmp.cz

Taxi

Taxíky na letisku bežne nečakajú. V Pardubiciach môžete na privolanie taxíka použiť populárnu aplikáciu Liftago.

Cena na hlavnú stanicu sa pohybuje okolo 150 czk.

Vlakom z Pardubíc do Prahy a ďalších miest

Pri ceste z letiska do Prahy použite najprv autobus MHD číslo 90 na hlavnú železničnú stanicu Pardubice, ktorá sa nachádza na centrálnej českej železničnej trati.

Z centra Pardubíc sa vlakom rýchlo a pohodlne dostanete do všetkých dôležitých miest v Českej republike.

Cestovné lístky do/z Pardubíc si môžete zakúpiť u 3 dopravcov:

Vlaky do Prahy odchádzajú z Pardubíc niekoľkokrát za hodinu a na Hlavnú stanicu v Prahe sa dostanú približne za 70 minút. Ak chcete získať najnižšiu cenu, kúpte si lístok online na jednej z troch uvedených webových stránok.

Bežná cena lístka z Pardubíc do Prahy je približne 150 Kč.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.