Doprava z letiska Palermo

Palermo

Letisko Palermo je vstupnou bránou na severnú Sicíliu a okrem prenájmu auta môžete využiť aj autobusy a vlaky.

Požičovňa áut

Ak bude letisko Palermo vaším východiskovým bodom na cestovanie po Sicílii, najlepšou voľbou bude prenájom auta. Na termináli sa nachádza mnoho veľkých medzinárodných a menších miestnych autopožičovní.

Ceny týždenného prenájmu sa pohybujú od 150 eur do 350 eur v závislosti od veľkosti auta a sezóny.

Porovnajte ceny a rezervujte si auto

Autobus do Palerma

Autobusová spoločnosť Prestia e Comande v spolupráci so spoločnosťou Terravision premáva zo zastávky pred letiskovým terminálom "Aeroporto Falcone Borsellino" cez mesto na konečnú stanicu Palermo Stazione F.S.

Autobus zastavuje aj po ceste v historickom centre. Mapu všetkých zastávok nájdete nižšie. Výhodou autobusov v porovnaní s vlakom je častejšia frekvencia, vozidlá sú pohodlné a klimatizované a väčšinou premávajú po diaľnici.

Spoje odchádzajú každých 30 minút v polovičnom a plnom počte od 5:00 do 00:30 v smere z letiska a od 4:00 do 21:30 z centra. V závislosti od zastávky trvá cesta 25 až 50 minút.

Lístky je možné zakúpiť za 6 eur Jednosmerné lístky je možné zakúpiť online prostredníctvom stránky terravision.eu. Môžete použiť aj webovú stránku prestiaecomande.it, ale musíte sa zaregistrovať a proces nákupu je o niečo zložitejší ako cez terravision.eu.

Spiatočný lístok sa predáva so zľavou 10 eur len prostredníctvom webovej stránky Prestia e Comande, zatiaľ čo Terravision zľavu na spiatočný lístok neponúka. Lístky si môžete kúpiť aj na mieste u vodiča.

 • Cestovné: 6 eur (spiatočná za 10 eur)
 • Čas jazdy - Palermo Centrale: 50 minút
 • Frekvencia: 30 minút
 • Prvý autobus zo stanice - 4:00
 • Posledný autobus z letiska - 1:05

Kúpiť lístok - Terravision.com

Vlak do Palerma

Zo stanice Punta Raisi, ktorá sa nachádza hneď vedľa letiskového terminálu, premáva každú polhodinu vlak na stanicu Palermo Centrale.

Vlak odchádza z letiska od 5:15 do 00:25 v nepravidelných intervaloch dvakrát za hodinu. Cesta na konečnú stanicu Palermo Centrale trvá 1 hodinu a 5 minút. Cestou zastavuje na 10 ďalších zastávkach v Palerme. Z centra sa vracia medzi 4:00 a 22:11.

Lístok stojí 6,50 eur a dá sa kúpiť online na trenitalia.com alebo v automate na zastávke za rovnakú cenu.

 • Cestovné: 6,50 eur (spiatočný bez zľavy)
 • Čas cesty - Palermo Centrale: 51 - 75 minút (každý druhý spoj je rýchlik)
 • Frekvencia: 14-48 minút
 • Prvý vlak z Palermo Centrale - 4:00
 • Posledný vlak z letiska - 0:25

Taxi

Cesta taxíkom do centra Palerma stojí 40 eur. Na hlavnú stanicu potom zaplatíte 45 eur. Ceny sú pevné.

Autobusy do Marsaly a Mazara del Vallo

Priame spoje do západosicílskych letovísk Mazara del Vallo a Marsala zabezpečujú približne raz za hodinu autobusy Salemi.

Posledný autobus z letiska odchádza o 23:55, prvý z Marsaly o 3:10, pričom cesta trvá približne hodinu a pol.

 • Cena lístka do Marsaly: 9,60 eur
 • Cena lístka do Mazara del Valo: 9,20 eur
 • Oficiálna webová stránka a online predaj lístkov: autoservizisalemi.it

Autobusy na letisko Trapani

Naletisko Trapani (TPS), ďalšie medzinárodné letisko na Sicílii, premávajú približne 4 krát denne priame autobusy spoločnosti Salemi. Bohužiaľ, tieto spoje nezastavujú nikde po ceste, dokonca ani v meste Trapani.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.