Sandefjord
Letisko Oslo Sandefjord

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Oslo Sandefjord

Doprava z letiska Oslo Sandefjord

Krystof Hajek aktualizované 12. 1. 2024

Priamo k terminálu premávajú len autobusy. Najbližšia železničná stanica Torp, na ktorú premáva špeciálny autobus, je od terminálu vzdialená približne 2 km.

Požičovňa áut

Plánujete sa z letiska Sandefjord Torp vydať priamo na nórsky vidiek? Potom je najlepšou možnosťou prenajať si auto priamo na termináli.

Pôsobí tu mnoho medzinárodných požičovní, ktoré si môžete porovnať kliknutím na tlačidlo rentalcars.com.

Vzhľadom na malú konkurenciu sú ceny na letisku Torp pomerne vysoké a začínajú sa od 350 EUR za týždeň v hlavnej sezóne. Odporúčame rezerváciu v dostatočnom predstihu.

Porovnanie cien prenájmu áut

Autobusom alebo vlakom do Osla a Sandefjordu

Do centra Osla sa môžete dostať špeciálnou priamou autobusovou linkou Torp Ekspressen alebo vlakom zo stanice Torp vzdialenej 2 km, kam sa dostanete miestnym autobusom.

Torp Ekspressen

Oficiálny autobus "Torp Ekspressen" premáva so zastávkami na znamenie pozdĺž cesty priamo do centra Osla na hlavnú stanicu Oslo. Na mapách Google je autobus označený napríklad ako linka FB25.

Cena lístka zakúpená online na webovej stránke torpekspresen.no je . 309 NOK. Za túto cenu môžete nastúpiť na akýkoľvek autobus 2 hodiny pred zvoleným časom alebo 10 hodín po zvolenom čase.

Ak si kúpite lístok na mieste, zaplatíte 340 NOK. Za túto cenu si môžete kúpiť aj plne flexibilný cestovný lístok online. V tomto prípade je lístok platný na akýkoľvek spoj 15 dní pred alebo 15 dní po vybranom čase.

 • Cena - 309 NOK
 • Čas cesty do Osla - 105 minút
 • Frekvencia - podľa letových poriadkov, podrobnosti nájdete na webovej stránke torpekspresen.no

Vlak

Prímestská vlaková linka RE11 zastavuje na stanici Torp vzdialenej 2 km. Z terminálu na stanicu sa môžete za 4 minúty odviezť miestnou autobusovou linkou S174, ktorá premáva podľa cestovného poriadku vlaku.

Vlaky premávajú raz za hodinu a z mesta Torp sa dostanete do nasledujúcich destinácií bez prestupovania. Cena lístka a čas cesty sú vrátane autobusu S174 z terminálu na stanicu.

 • Oslo S - cena 364 NOK, čas jazdy 98 minút
 • Oslo Nationaltheatret - cena 364 NOK, čas jazdy 92 minút
 • Letisko Oslo OSL - cena 464 NOK, čas jazdy 124 minút
 • Lysaker - cena 349 NOK, čas jazdy 88 minút
 • Drammen - cena 255 NOK, čas jazdy 62 minút
 • Sandefjord - cena 82 NOK, čas jazdy 12 minút
 • Skien - cena 240 NOK, čas jazdy 49 minút

Lístky si môžete kúpiť tromi spôsobmi.

 • Online na webovej stránke Nórskych železníc vy.no, kde si môžete kúpiť kombinovaný cestovný lístok a autobusový lístok. Na letisku, ktoré nájdete na stránke "Sandefjord lufthavn".
 • V automate vo vnútri príletovej haly. Cestou na letisko na ktorejkoľvek železničnej stanici.
 • Bezkontaktnou kartou priložením k čítačke vo vnútri autobusu pri nastupovaní a na nástupišti vlaku pri vystupovaní.

.

Na letisko Oslo (OSL)

Ak prestupujete na hlavnom letisku Oslo OSL, použite priamy vlak RE11 zo stanice Torp, odkiaľ premáva bezplatný autobus k terminálu.

Cesta trvá celkovo 124 minút a stojí 464 NOK. Lístok si môžete kúpiť v automate pred vstupom na nástupište alebo na webovej stránke vy.no.

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.