Oslo
Letisko Oslo Gardermoen

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Oslo

Hotely v blízkosti letiska Oslo

Krystof Hajek aktualizované 23. 1. 2024

Kde sa ubytovať v termináli v prípade skorého ranného odletu alebo neskorého večerného príletu? Pozrite si zoznam ubytovacích zariadení v blízkosti letiska Oslo (OSL).

Spanie v termináli

Verejné priestory letiska Oslo sú otvorené 24 hodín denne, 7 dní v týždni a nie je problém prenocovať vo vnútri odbavovacej haly.

V príletovej hale bývajú pohodlné kreslá, na ktorých sa dá celkom pohodlne prespať. V súčasnosti je vo verejnej časti letiska minimum miest na sedenie, takže môžete prenocovať len na podlahe.

Podlaha odletov býva pokojnejšia, kde vždy prenocujú desiatky cestujúcich čakajúcich na prvé ranné odlety.

Hotely v blízkosti terminálu

Priamo pred terminálom v pešej vzdialenosti 5 minút nájdete 3 hotely, ktoré ponúkajú rovnaké ceny okolo 1 800 nok za noc.

Hotely v okolí

V bezprostrednej blízkosti letiska sa môžete ubytovať v mnohých ďalších hoteloch za výrazne nižšie ceny od 1 000 nok.

Nevýhodou týchto hotelov je, že na terminál musíte cestovať verejným autobusom.

Vyberáme najlacnejšie hotely v okruhu 10 minút od letiska.

  • Park Inn Oslo Airport West 4* - Kyvadlová doprava autobusom S55 za 80 nok (zastávka Ullensaker - Park Inn by Radisson), posledný autobus z letiska o 1:05, prvý autobus na letisko o 4:12.
  • Quality Airport Hotel Gardermoen 4* - kyvadlový autobus S22 za 80 nok (zastávka Ullensaker - Quality Airport Hotel), posledný autobus z letiska o 0:55, prvý autobus na letisko o 4:32 alebo linka MHD 450 za 40 nok (zastávka Lokevegen)
  • Comfort Hotel RunWay 4* - kyvadlový autobus S44 za 80 nok (zastávka Ullensaker - Comfort Hotel Runway), posledný autobus z letiska o 1:00, prvý autobus na letisko o 4:10 alebo linka 420 MHD za 40 nok (zastávka Clarion Hotel)

Mapa hotelov a autobusových liniek

Do všetkých hlavných hotelov sa dostanete špeciálnymi autobusovými linkami Vybuss S22, S44 a S55.

Cena cestovného je jednotná pre všetky hotely a je 80 nok. Platiť môžete kartou v autobuse alebo cez web vybuss.comkde môžete získať aj cestovné poriadky.

Autobusy premávajú v 30-minútových intervaloch počas celého dňa a zastavujú vždy priamo pred vybranými hotelmi.

Okrem toho môžete využiť aj pravidelné linky MHD za cenu 40 nok, ktorú môžete zaplatiť kartou v autobuse alebo cez aplikáciu Ruter, kde získate aj presné cestovné poriadky.

Zastávky všetkých autobusových liniek sa nachádzajú priamo pred terminálom a konkrétne nástupište je označené na elektronických odchodových tabuliach.

 
Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.