Ohrid
Letisko Ohrid

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Ohrid

Doprava z letiska Ohrid

Krystof Hajek aktualizované 20. 1. 2024

Na letisko Ohrid v súčasnosti nepremáva žiadna forma verejnej dopravy a jediným spôsobom, ako sa sem dostať, je taxík alebo prenájom auta.

Vyberte si hotel s výhľadom na Ochridské jazero

Taxi

Známe mobilné aplikácie ako Bolt alebo Uber v Ochride nefungujú, takže sa budete musieť uspokojiť s bežnými taxíkmi.

Na letisku ich vždy čaká dostatok na každý prílet.

Taxametre sa tu nepoužívajú a jazdy sa riadia oficiálnymi cenami dostupnými napríklad na webovej stránke letiska: ohd.airports.com.mk/taxi.

  • 730 mkd / 12 eur - Ohrid Centrum
  • 790 mkd / 13 eur - Struga centrum
  • 1 950 mkd / 32 eur - Kláštor svätého Nauma

Pri cestách z letiska taxikári zvyčajne ponúkajú priamo oficiálne ceny, ale pri cestách z centra na letisko zvyčajne začínajú na cenách okolo 20 eur.

V hotovosti môžete platiť len v macedónskych denároch a bez problémov aj v eurách.

Požičovňa áut

Na letisku je niekoľko medzinárodných požičovní áut, ako napríklad Hertz, Sixt a Europcar. Svoju pobočku tu má aj autopožičovňa Goldcar, ktorá je známa svojím neférovým prístupom ku klientom.

Ceny za týždenný prenájom sa začínajú na 150 eur.

Porovnajte ceny prenájmu áut - rezervujte si auto

Verejná doprava

Do roku 2019 prevádzkovali miestnu verejnú dopravu na letisko červené poschodové autobusy. V súčasnosti však nie sú v prevádzke a na letisko nepremáva žiadna forma verejnej dopravy.

Minibusy premávajúce z Ochridu do dedín severne od letiska zastavujú na hlavnej ceste 50 metrov od terminálu, ale cestovný poriadok nie je nikde verejne dostupný a spoje premávajú nepravidelne 1 - 2 krát denne.

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.