Doprava z letiska Nice

Pekné

Letisko Nice je napojené na električkovú a autobusovú dopravu a v blízkosti terminálu 1 sa nachádza stanica medzimestskej železnice. Na letisku zastavujú aj diaľkové autobusy a slúži ako prirodzený východiskový bod na cestovanie po Azúrovom pobreží.

Lacné hotely v blízkosti letiska Nice

Tramvaje a autobusy do Nice

Všetky informácie o verejnej doprave v Nice nájdete na oficiálnej webovej stránke lignesdazur.com.

Lístky na dopravu po Nice si môžete najpohodlnejšie kúpiť prostredníctvom mobilnej aplikácie. Pri kúpe papierového lístka musíte zaplatiť aj vratnú zálohu 2 eur za kartu, na ktorú si lístky nahráte. Podľa cestujúcich sa však karta nedá vrátiť na letisku.

Tramvaj L2

Tramvajová linka číslo L2 premáva priamo z oboch terminálov do centra Nice. Zastavuje pred terminálom 1 aj 2 a potom smeruje priamo do historického centra mesta (konečná stanica Port Lympia) pozdĺž promenády Promenade des Anglais.

Na letisko premáva aj linka L3, ktorá však nevedie do centra mesta, ale len do štvrte Saint-Isidore na západe mesta.

Na tejto električkovej linke platí špeciálne letiskové cestovné za 10 eur / tam a späť. Nie je možné kúpiť si jednosmerný lístok. Lístok platí 74 minút a počas tohto času môžete z električky voľne prestúpiť na iné električky alebo autobusy v Nice.

Alternatívnou možnosťou je ísť na zastávku Grand Arénas Sud (bezplatná doprava v areáli letiska), odkiaľ už platí bežné cestovné na všetky linky v Nice za 1,70 eur, resp. 7 eur na 24 hodín alebo 13 eur na 48 hodín.

  • Cestovné - 10 eur / tam a späť alebo 1,70 eur zo zastávky Grand Arénas Sud
  • Čas cesty do centra - približne 30 minút
  • Frekvencia - 8 až 9 minút (pozor pri ceste z centra - polovica spojov ide vždy na letisko, druhá polovica na konečnú CADAM, pričom spoje sa vždy striedajú: jeden na letisko, druhý na CADAM)
  • Prvá električka z centra (zastávka Garibaldi) - 4:47
  • Posledná električka z letiska - 00:15
  • Cestovný poriadok a mapa linky L2

V čase od 21:00 do 01:00 od nedele do štvrtka je električka nahradená nočnou autobusovou linkou N4 s intervalom 30 až 60 minút, ktorá však nezastavuje priamo pri termináloch, ale na zastávke "Aeroport - Promenade" na hlavnej ceste asi 50 metrov od terminálu 1.

Autobusy

Lístky na autobus sú rovnaké ako na električku, t. j. 1,70 eur na 74 minút / 7 eur na 24 hodín (lístok si kúpite u vodiča). Služba je pomalšia ako električka, ale ponúkne priamejšie spojenie do rôznych častí mesta.

K dispozícii je aj autobusová linka 12, ktorá odchádza zo zastávky "Aeroport - Promenade" asi 70 metrov od terminálu 1 na hlavnej ulici smerom do centra (cestovný poriadok a mapa: lignesdazur.com/12).

Linka 9 (cestovný poriadok a mapa: lignesdazur.com/9) jazdí opačným smerom z centra do oblasti Saint-Laurent-du-Var.

Na autobusovej zastávke "Grand Arenas" asi 150 metrov od terminálu 1 premávajú autobusové linky 20, 21, 54, ktoré však nejazdia do centra Nice.

Doprava do Monaka

Z letiska sa do Monaka môžete dostať tromi spôsobmi.

Vlakom

Zo stanice Nice Saint-Augustin, ktorá sa nachádza 150 metrov od terminálu 1, premávajú vlaky nepretržite do stanice Monako-Monte Carlo. Priame spoje premávajú približne raz za dve hodiny s prestupom na stanici Nice-Ville približne dvakrát za hodinu.

Cesta do Monaka trvá 35 minút a stojí 5,40 eur. Lístky si môžete zakúpiť v automate na stanici alebo na webovej stránke sncf-connect.com.

Autobusom

Do Monaka premáva aj priame spojenie autobusovou linkou 80 Nice Airport Express z terminálu 2. Jednosmerný lístok stojí 19 eur.

Vrtuľníkom

Z letiska Nice sa môžete do Monaka dostať aj vrtuľníkom spoločnosti Heli Air Monaco, ktorý letí priamo z letiska 7 minút. Jeden let stojí 700 eur a má kapacitu 5 osôb.

Doprava do Cannes

Do letoviska Cannes sa z letiska dostanete tromi spôsobmi.

  • Vlakom zo stanice Nice Saint-Augustine vzdialenej 150 metrov od terminálu 1 (cesta trvá 31 minút, premáva 2-3 krát za hodinu, cena 6,70 eur, lístky si môžete kúpiť online na sncf-connect.com)
  • Autobusom 620 zo zastávky Aeroport - Promenade 70 metrov od terminálu 1 (čas jazdy 75 minút, premáva 2-krát za hodinu, cena 6,70 eur, cestovný poriadok a mapa: lignesdazur.com/620)
  • Autobus 81 Nice Airport Express z terminálu 2 (čas jazdy 45 minút, premáva 1-2 krát za hodinu, cena 19 eur, rezervácia online)

Autobus do Marseille

Z terminálu 1 premáva denne približne 12-13 priamych autobusov do Marseille. Cesta trvá 2 hodiny a 45 minút a cena sa počíta podľa dostupnosti, v priemere od 5 eur do 15 eur.

Prepravu zabezpečuje spoločnosť Flixbus.

Prenájom auta

Cestujte po Azúrovom pobreží alebo francúzskych Prímorských Alpách na vlastnú päsť a zastavte sa nezávisle od cestovných poriadkov na najkrajších miestach.

Na letisku Nice sa nachádza množstvo miestnych a medzinárodných požičovní áut. Ceny týždenného prenájmu v letnej sezóne začínajú na 380 eur, zatiaľ čo mimo sezóny sú k dispozícii už za 250 eur.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.