Prestup na letisku Muži

Maldivy

Letisko Velana patrí medzi stredne veľké a pomerne dobre organizované letiská. Terminály sú malé a celú budovu vrátane bezpečnostnej a pasovej kontroly prejdete za 15 minút.

Porovnanie cien letovísk na Maldivách

Letisko Malé Velana využíva v skutočnosti 3 terminály.

  • Medzinárodný - vybavuje všetky lety mimo Maldivy
  • Vnútroštátne - vybavuje lety na ostatné maldivské ostrovy, ktoré lietajú pravidelnými lietadlami
  • Noovilu Seaplane Terminal - vybavuje lety na ostatné maldivské ostrovy, ktoré sa uskutočňujú hydroplánmi

Medzinárodný a domáci terminál sú spojené v jednej budove. Prechádzka medzi terminálmi vo vnútri budovy trvá 3 minúty.

Noovilu Seaplane Terminal Bol postavený v roku 2022 a nachádza sa vo veľmi modernej a priestrannej budove. Terminál sa nachádza na druhej strane letiskového komplexu a nie je spojený s medzinárodným ani vnútroštátnym terminálom žiadnym koridorom pre peších.

Prestup medzi letmi

Prestupy medzi vnútroštátnymi a medzinárodnými letmi sú na letisku Velana veľmi časté. Je to hlavný dopravný uzol pre celé Maldivy.

Medzinárodný let <-> Vnútroštátny let

Po prílete musíte prejsť imigračnou kontrolou a vždy si vyzdvihnúť batožinu.

Ak pokračujete ďalej po Maldivách pravidelnou linkou spoločnosti Maldivian, Flyme alebo Manta Air, prejdete do 3 minút k priľahlému vnútroštátnemu terminálu, kde sa opäť odbavíte.

Celkovo táto procedúra trvá približne 40-70 minút v závislosti od frontu na imigračnej kontrole.

Podobný postup je aj v opačnom prípade pri prestupe z vnútroštátneho na medzinárodný let, kedy si opäť musíte vyzdvihnúť batožinu a znovu ju odbaviť na medzinárodnom termináli.

Medzinárodné <-> Medzinárodné

Ak máte transfer na Maldivách zakúpený v rámci jednej rezervácie, zvyčajne sa nemusíte starať o svoju batožinu a nemusíte opustiť tranzitný priestor.

Neprechádzate cez pasovú kontrolu, ale len cez bezpečnostné stanovište špeciálne vyčlenené pre transferových cestujúcich.

Medzinárodný transfer trvá zvyčajne 15 - 20 minút.

Hlavné terminály <-> Noovilu Seaplane Terminal

Presun medzi hlavnou časťou letiska (medzinárodný + vnútroštátny terminál) a budovou na odbavenie hydroplánov je možný len mikrobusom alebo taxíkom.

Jazda trvá 5 až 10 minút.

Ak je váš transfer hydroplánom zabezpečený prostredníctvom vášho hotela, informujte sa na recepcii hotela v hlavnom termináli o bezplatnom transfere medzi terminálmi.

Ak nemáte let hydroplánom dohodnutý prostredníctvom hotela, ale ste si ho zakúpili na vlastnú päsť, spoločnosť TransMaldivian Airlines má tiež odbavovacie pulty v hlavnom termináli. Odhláste sa tu na svoj let a bezplatným autobusom spoločnosti TransMaldivian sa presuniete na stránku Noovilu Seaplane Terminal.

Letecká spoločnosť zabezpečuje transfer aj v opačnom smere. Stačí, ak po prílete hydroplánu kontaktujete informačnú kanceláriu, ktorá vás nasmeruje na autobus s najbližším odchodom.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.