Doprava z letiska Mostar

Mostar

Vzhľadom na nízku návštevnosť sa verejná doprava na letisko Mostar uskutočňuje ad hoc podľa aktuálneho letového poriadku.

Požičovňa áut

V Mostare je niekoľko požičovní áut vrátane medzinárodných spoločností (napr. Europcar). Hoci na letisku nie sú žiadne požičovne, ak si rezervujete auto s miestom vyzdvihnutia v termináli, po prílete vás bude čakať agent požičovne, ktorý vás odvezie do požičovne v centre mesta.

Vzhľadom na malú konkurenciu sú ceny prenájmu vysoké a v hlavnej sezóne sa začínajú na 400 eur za týždeň.

Taxi

Z centra mesta na letisko nebudete mať problém dostať sa taxíkom. V meste je k dispozícii mnoho taxislužieb v každú dennú aj nočnú hodinu.

Na ceste z letiska do centra mesta však pri termináli zvyčajne nečakajú žiadne taxíky a odporúča sa rezervovať si jazdu vopred. V Mostare neexistujú mobilné aplikácie na objednávanie taxíkov. Najspoľahlivejšia spoločnosť v Mostare sa nazýva "MojTaxi". Kontaktné údaje nájdete na oficiálnej webovej stránke: mojtaxi.net.

Cena do centra Mostaru je približne 12 bam. V taxíku sa nedá platiť kartou, ale vodiči bežne prijímajú eurá. Keďže bosnianska konvertibilná marka má pevný výmenný kurz voči euru, suma v eurách by mala byť vždy o polovicu vyššia ako suma v miestnej mene.

Autobusy verejnej dopravy

Na letisko premáva špeciálna bezplatná autobusová linka, ktorá nadväzuje na lety spoločnosti Croatia Airlines do/z Záhrebu. Oficiálne informácie sa nenachádzajú na webovej stránke letiska Mostar ani na webovej stránke dopravného podniku.

Autobus odchádza z námestia Musala 90 minút pred odletom. Do centra mesta z letiska odchádza až po vystúpení všetkých cestujúcich z lietadla.

Najbližšia zastávka pravidelných liniek MHD "Ortiješ I" sa nachádza na hlavnej ceste asi 1 200 metrov od terminálu (pozri: mapa pešej trasy). Cez zastávku premávajú linky 28 a 29 do centra Mostaru približne 1 - 2 krát za hodinu počas pracovných dní a raz za hodinu počas víkendov.

Cestovné poriadky nájdete na webovej stránke: mobus.mostarbus.ba/red-voznje, uvedené sú len časy odchodov z terminálov.

Lístok pre zónu II za 2,50 bam sa platí len v hotovosti u vodiča.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.