Milan
Letisko Miláno Malpensa

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Miláno Malpensa

Prestup na letisku Miláno Malpensa

Krystof Hajek aktualizované 3. 9. 2023

Letisko Miláno-Malpensa v súčasnosti využíva 2 terminály, ktoré sú od seba úplne oddelené a nachádzajú sa v rôznych častiach letiska (vzdialené od seba približne 1,5 km).

Zobraziť hotely v blízkosti letiska Malpensa

Terminál 1 je oveľa väčší, priestrannejší a nepreplnený a využívajú ho všetky letecké spoločnosti okrem easyJet.

Po bezpečnostnej kontrole je rozdelený na tri časti: dve časti s bránami označenými "A" sú určené pre odlety do krajín schengenského priestoru, brány "B" ležia po pasovej kontrole a vybavujú lety do krajín mimo schengenského priestoru.

Terminál 2 je určený výlučne pre spoločnosť easyJet.

Mapa terminálu je k dispozícii na stránke milanomalpensa-airport.com/airport-map .

Prestup medzi letmi

Prestup nie je zložitý, a to aj preto, že je vždy takmer v rámci jedného terminálu, pokiaľ ide o garantovaný prestup na jednu letenku. Neexistujú žiadne samostatné budovy, do ktorých by ste museli ísť automatickými vlakmi alebo autobusmi, prestup sa vždy uskutočňuje v rámci jednej budovy.

Pokiaľ máte prípoj zakúpený na jeden cestovný lístok, stačí vám akýkoľvek čas na prestup.

Letisko Malpensa patrí medzi veľmi prehľadné a dobre organizované letiská a je jedným z najvhodnejších spomedzi veľkých európskych letísk na prestupy.

Prestup v rámci terminálu 1

Pri prestupe v termináli 1 nie je potrebné opustiť tranzitný priestor, ak máte prestup na jeden lístok alebo cestujete len s príručnou batožinou.

Ak prestupujete výlučne v rámci schengenského priestoru, neprechádzate žiadnymi kontrolami.

Ak prestupujete z letu mimo schengenského priestoru na let v schengenskom priestore, prejdete bezpečnostnou a pasovou kontrolou. V ostatných prípadoch len pasovú kontrolu.

Pri samostatnom prestupe (dve samostatné letenky) odporúčame minimálne 2,5-hodinovú rezervu.

Transfer v rámci terminálu 2

Na druhej strane nie je možné prestúpiť cez tranzitnú zónu v termináli 2. Pri všetkých kombináciách letov musíte vždy vyjsť von a pred odletovou halou opäť prejsť bezpečnostnou kontrolou.

Prestup medzi terminálmi

Oba terminály spája bezplatný kyvadlový autobus, ktorý počas dňa premáva raz za 20 minút, v noci medzi 1:30 a 3:30 s 30-minútovým intervalom. Autobus premáva len vo verejnej časti. Prestup medzi terminálmi cez čisto tranzitnú zónu nie je možný.

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.