Služby na letisku Maskat

Maskat

Zisti, aké služby a zariadenia sú k dispozícii na letisku Muscat. Kde sa najlepšie najesť a kde nakúpiť?

Lacné hotely v blízkosti letiska Maskat

Internet a wi-fi

Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet je k dispozícii len po naskenovaní palubnej vstupenky pri okienku "Letové informácie" v blízkosti bezcolného obchodu. Prístup k wifi je platný 2 hodiny, ale po uplynutí tohto času sa môžete znova bezplatne prihlásiť.

Po prílete neodkladajte nákup fyzickej sim karty. Ománsku dátovú e-sim kartu získate rýchlo a jednoducho na stránke airalo.com.

Obchody a supermarkety

MinimarketyWHSmith s nápojmi, sendvičmi a iným ľahkým občerstvením sa nachádzajú na celkom 7 miestach vo verejných a tranzitných priestoroch letiska. Otvorené sú 24 hodín denne.

Obchody, väčšinou s luxusným alebo bezcolným tovarom, sa nachádzajú hneď za bezpečnostnou kontrolou. Táto oblasť funguje ako veľké obchodné centrum.

Reštaurácie

Terminál je dobre zásobený reštauráciami, z ktorých prevažná väčšina sa nachádza hneď za bezpečnostnou kontrolou. Využiť môžete aj známe prevádzky rýchleho občerstvenia, ako sú KFC, McDonald's alebo Tim Hortons.

V centrálnej časti odletovej haly sa nachádza veľká jedáleň a menšie jedálne nájdete v každej z troch hál terminálu.

Zoznam všetkých obchodov a reštaurácií nájdete na webovej stránke letiska.

Úschovňa batožiny

Úschovňu batožiny prevádzkuje spoločnosť Seal & Go a nachádza sa na 4. poschodí (odletová hala, verejná časť, v blízkosti brány C).

Je otvorená 24 hodín denne a za štandardný kufor môžete zaplatiť 5,50 omr na 12 hodín alebo 6,50 omr na 24 hodín. Aktuálne ceny nájdete na webovej stránke batožinového priestoru: sealandgo.com.

Sprchy

Sprchy sú k dispozícii len v niektorých salónikoch a nie sú k dispozícii pre širokú verejnosť.

Fajčiarske miestnosti

Fajčiarske priestory sa nachádzajú aj za bezpečnostnou kontrolou vo forme vetraných kabín.

Bankomaty a zmenárne

Bankomaty bežných ománskych bánk sa najčastejšie používajú v príletovej hale vo verejnej časti, ale aj v odletových halách za bezpečnostnou kontrolou.

Zmenárne na letisku prevádzkujú spoločnosti Travelex a Global Money Exchange s nevýhodnými kurzami.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.