Macao
Letisko Macao

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Macao

Prestup na letisku Macao

Krystof Hajek aktualizované 31. 12. 2023

Letisko Macau využíva len jeden spoločný terminál pre všetky odlety. Letisko patrí medzi stredne veľké letiská a je veľmi dobre usporiadané.

Zistite ceny hotelov v Macau

Budova je rozdelená na dve poschodia. Prízemie je vyčlenené pre prílety a na 1. poschodí sa nachádzajú odbavovacie pulty a bezpečnostná kontrola.

Bezpečnostné a imigračné kontrolné stanovištia

V termináli sa nachádza jediné bezpečnostné kontrolné stanovište, ktoré vedie ku všetkým odletovým bránam. Čakacie doby sa pohybujú od 2 do 10 minút.

Po prílete vždy prejdete cez imigračný úrad, a to aj v prípade, že prilietate z pevninskej Číny. Kontroly sú veľmi efektívne a fronty trvajú maximálne 20 minút.

Prestup medzi letmi

Keďže Macao má v rámci Číny osobitný štatút, prestupy sú tu výlučne medzinárodné, a to aj medzi letmi do Číny a z Číny.

Po prílete je tok cestujúcich rozdelený do dvoch koridorov: jeden smeruje k východu a druhý k špeciálnej tranzitnej bezpečnostnej kontrole, po ktorej sa ocitnete priamo v priestore odletovej brány.

Čistý čas prestupu je zvyčajne 10 až 20 minút.

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.