Leros
Mestské letisko Leros

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Leros

Doprava z letiska Leros

Krystof Hajek aktualizované 17. 10. 2023

Letisko sa nachádza na severnej strane ostrova, presne na opačnom konci ako hlavné letoviská a pamiatky.

Zobraziť hotely na ostrove Leros

Taxi

Taxíky sú hlavnou formou verejnej dopravy smerujúcej na letisko.

Tesne pred príletovou halou vždy čaká množstvo taxíkov po prílete každého pravidelného letu. Niektoré autá čakajú na vopred objednaných cestujúcich, najmä miestnych obyvateľov, zatiaľ čo iné čakajú na náhodných cestujúcich.

Ak by ste nestihli všetky taxíky čakajúce na náhodných cestujúcich, zvyšní taxikári radi zavolajú svojim kolegom a do 20 minút pre vás príde taxík.

Bežné ceny z letiska sú nasledovné:

  • Agia Marina - 18 EUR
  • Lakki - 20 EUR
  • Xirokampos - 23 EUR

Môžete platiť len v hotovosti.

Autobus

Po ceste 20 metrov od letiska smerom na Agia Marina a Platanos premáva minibus, ktorého cestovný poriadok sa však neriadi letovým poriadkom.

Orientačné cestovné poriadky nájdete na webovej stránke: leros.gr/bus-routes-of-leros. Zastávky nie sú nijako označené a na prechádzajúci autobus stačí mávnuť. Cestovné sa platí len v hotovosti a stojí približne 2 EUR.

Prenájom auta

Najväčšia autopožičovňa na ostrove Leros, SUN Rental., sa nachádza na letisku.

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.