Tropea - Kalábria
Letisko Lamezia Terme

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Lamezia Terme

Doprava z letiska Lamezia Terme

Krystof Hajek aktualizované 21. 9. 2023

Letisko je s najbližšou železničnou stanicou spojené verejnou autobusovou dopravou, ale regionálne autobusové linky premávajú aj do iných destinácií. Najžiadanejšou možnosťou v Kalábrii je prenájom auta.

Lacné hotely v blízkosti letiska Lamezia

Prenájom auta

Fotogenické pobrežie a kopcovité vnútrozemie Kalábrie robia z výletov autom lákavú možnosť, vďaka ktorej sa pohodlne dostanete na všetky pláže a do hôr.

Týždenné ceny prenájmu začínajú od 300 EUR v hlavnej sezóne, zatiaľ čo mimo sezóny sú k dispozícii ceny za 180 EUR. Na letisku pôsobí mnoho miestnych a nadnárodných požičovní.

Autobus na stanicu

Autobusová linka 90 "Navette Aeroporto" premáva každých 30 minút od 5:45 do 23:15 na neďalekú stanicu Lamezia Terme Centrale. Podrobný cestovný poriadok nájdete na stránke lameziamultiservizi.it.

Cesta trvá len 5 minút. Cena lístka je 1,50 EUR zakúpený v novinovom stánku (Tabacchi) v termináli alebo 2,50 EUR kúpiť u vodiča. Lístok platí 90 minút a je prestupný na iné mestské linky v Lamezia.

Lístky si môžete zakúpiť aj v mobilnej aplikácii myCicero (k dispozícii na Google Play / App Store).

Informácie a aktuálne ceny lístkov nájdete na oficiálnej webovej stránke dopravcu: lameziamultiservizi.it.

Vlakom z Lamezia Terme Centrale

Z 2,5 km vzdialenej stanice, ktorú obsluhuje spomínaná linka 90, sa môžete vlakom dostať prakticky do celého Talianska.

Lístky priamo z/do letiska si môžete kúpiť na stránke trenitalia.com alebo v automatoch na mieste, pričom v cene lístka je zahrnutá aj jazda autobusom MHD linky 90 zo stanice na terminál.

Autobusy do Catanzaro

Priamo z letiskového terminálu premáva niekoľko autobusových spojov do Catanzaro a jeho plážovej oblasti Catanzaro Lido, a to v priemere 1 - 2 krát za hodinu. Cesta trvá približne 40 minút. Cena lístkov sa pohybuje okolo 4 EUR.

Na trase do Catanzaro premávajú títo dopravcovia:

Autobusy do Reggio Calabria / Villa San Giovanni

Na samý juh Talianska premávajú 3-4 krát denne priame autobusy Lirosi Autoservizi do miest, odkiaľ odchádzajú trajekty na Sicíliu. Cesta trvá približne 2 hodiny a stojí 9 EUR.

Autobusy do Cosenzy

Do jedného z najväčších kalábrijských vnútrozemských miest sa dostanete priamo bez prestupovania 5-6-krát denne z terminálu Ferrovia della Calabria. Cesta trvá približne 80 minút a stojí približne 7 EUR.

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.