Doprava z letiska Kutaisi

Kutaisi

Na letisko premávajú medzimestské autobusy a vlaky zo stanice vzdialenej 2 km. Na neďalekej hlavnej ceste premávajú aj požičovne áut a miestne dodávky, tzv. maršrutky.

Požičovňa áut

Na letisku sa nachádza niekoľko stojanov na požičiavanie áut vrátane nadnárodných značiek, ako sú Avis, Enterprise a Alamo.

Ak vám nevadí živá a divoká premávka na gruzínskych cestách, potom je cestovanie autom zďaleka najflexibilnejším spôsobom dopravy. Najnižšie ceny za týždenný prenájom sa začínajú na úrovni približne 250 eur.

Porovnajte ceny a rezervujte si auto

Doprava do Kutaisi

Viac ako 26 km vzdialené Kutaisi zvyčajne slúži ako prvá zastávka pri cestovaní po Gruzínsku, aspoň na 1 noc. Cesta trvá približne 40 minút.

Minibus

Mikrobusy s pevnou trasou, ktoré zastavia kdekoľvek si zažiadate, sú najlacnejším spôsobom dopravy.

Nejazdia až k terminálu, ale zastavujú na hlavnej ceste vzdialenej 50 metrov cez parkovisko. Minibusy jazdia nepravidelne, zvyčajne aspoň jeden každých 20 minút počas dňa (približne od 6.00 do 20.00 hod.), v noci je šanca chytiť dodávku výrazne nižšia.

Pri výstupe sa platí poplatok 3 gély a len v hotovosti.

Minibusy zvyčajne jazdia len na hlavnú autobusovú stanicu vzdialenú asi 3 km od centra Kutaisi, na ktorú sa autobusovou linkou č. 1 dostanete za 1 gel.

Taxi / Bolt

Taxík je najbežnejšou formou dopravy. V ktorúkoľvek dennú alebo nočnú hodinu bude pred terminálom množstvo taxikárov, ktorí vás budú naháňať do svojich áut.

Taxametre tu neexistujú, takže záleží výlučne na vašich vyjednávacích schopnostiach. Bežná cena do centra by nemala presiahnuť 35 gélov.

Výrazne lacnejšie bude použiť taxík cez aplikáciu Bolt, ktorá je v Gruzínsku populárna. V závislosti od dennej špičky stojí Bolt do centra mesta 20 až 27 gélov.

Autobus

Pravidelná gruzínska autobusová doprava do Kutaisi bola zrušená. V súčasnosti do Kutaisi nepremáva ani omnibusová doprava. Obe spoločnosti teraz premávajú len do Tbilisi alebo Batumi.

Autobusy verejnej dopravy v Kutaisi nejazdia na letisko.

Vyhľadávanie najlacnejších hotelov v Kutaisi

Doprava do Tbilisi

Najrýchlejšia cesta je autobusmi 2 dopravcov bez prestupovania priamo z terminálu. Cena spojov nie je nadsadená, a preto sa neoplatí cestovať cez centrum Kutaisi s prestupom. K dispozícii je aj vlakové spojenie.

Autobusy

Hoci v príletovej hale sú kiosky oboch dopravcov, určite odporúčame kúpiť si lístky online. Na mieste nemusia byť k dispozícii voľné miesta.

Priama cesta autobusom trvá približne 4 hodiny.

  • Georgian Bus - rezervácia na georgianbus.com, cena 25 gélov / 45 gélov tam a späť
  • Omnibus - rezervácia na omnibusexpress.ge, cena 25 gel (spiatočná nie je zľavnená), je možné vybrať si konkrétne miesta v autobuse

Vlak

Približne 1 800 metrov od terminálu sa nachádza stanica Kopitnari, ktorá je na webovej stránke Gruzínskych železníc uvedená ako "medzinárodné letisko Kutaisi". Z letiskového terminálu na stanicu a späť premáva bezplatný kyvadlový autobus.

Z letiska odchádza približne 20 minút pred odchodom vlaku.

Vlaky premávajú vo veľmi nepravidelnom intervale v priemere 6 až 9-krát denne. Cesta do Tbilisi nestojí za čas ani náklady, avšak jazda je väčšinou modernými jednotkami Stadler a umožňuje úchvatné výhľady.

  • Ceny sa pohybujú od 9 gélov v starých pomalých vlakoch do 33 gélov v moderných vlakoch
  • cesta trvá od 3 hodín v moderných vlakoch do 5,5 hodiny v starších vlakoch
  • cestovné poriadky a rezervácia lístkov (po registrácii) na tickets.railway.ge

Doprava do Batumi

Do pobrežného mesta Batumi sa najrýchlejšie dostanete aj priamymi autobusmi, prípadne vlakom.

Autobus

Hoci v príletovej hale sú kiosky oboch dopravcov, určite odporúčame kúpiť si lístky online. Na mieste nemusia byť k dispozícii voľné miesta.

Cesta priamym autobusom trvá približne 2 hodiny.

  • Georgian Bus - rezervácia na georgianbus.com, cena 20 gélov / 36 gélov tam a späť

Vlak

Približne 1 800 metrov od terminálu sa nachádza stanica Kopitnari, ktorá je na webovej stránke Gruzínskych železníc uvedená ako "medzinárodné letisko Kutaisi". Z letiskového terminálu na stanicu a späť premáva bezplatný autobus.

Z letiska odchádza približne 20 minút pred odchodom vlaku.

Vlaky premávajú vo veľmi nepravidelnom intervale v priemere 5 až 6-krát denne.

  • Cena 31 gélov
  • cesta trvá približne 2 hodiny
  • Cestovné poriadky a rezervácia lístkov (po registrácii) na tickets.railway.ge
Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.