Prestup na letisku Kolín nad Rýnom

Kolín nad Rýnom

Letisko má dva terminály spojené chodbou do jednej budovy. Tento koridor medzi terminálmi môžete využiť na prechod cez verejné a tranzitné priestory. V skutočnosti je teda možné prejsť bezpečnostnou kontrolou v termináli 1 aj 2 pri odlete pri ktorejkoľvek odletovej bráne.

Vzdialenosť medzi terminálmi je približne 200 metrov.

Lacné hotely v blízkosti letiska Kolín nad Rýnom

Ktorý terminál?

Terminály sú rozdelené podľa leteckých spoločností. Odbavenie a prílet konkrétnej leteckej spoločnosti, bez ohľadu na cieľovú destináciu, sa vždy uskutoční z prideleného terminálu.

  • Terminál 1 - Eurowings, Ryanair, Lufthansa
  • Terminál 2 - všetky ostatné letecké spoločnosti

Prestup medzi letmi

Letisko Kolín nad Rýnom slúži ako miesto častých prestupov, najmä medzi letmi spoločnosti Eurowings. Cestujúci si tiež často plánujú vlastné prestupy z dvoch rôznych letov vzhľadom na množstvo nízkonákladových letov v Kolíne.

Počas prestupu nie je potrebné opustiť tranzitnú zónu. Vaša batožina bude automaticky preložená (v prípade, že máte oba lety v rámci jednej rezervácie).

Ak ste prestup skombinovali samostatne, cestujete len s príručnou batožinou a máte mobilnú palubnú vstupenku na nadväzujúci let, tiež nemusíte opustiť tranzitnú zónu.

Pri prestupe medzi letmi z/do schengenského priestoru sa nevykonávajú žiadne kontroly. V opačnom prípade musíte vždy prejsť pasovou a bezpečnostnou kontrolou.

Priemerný čas prestupu nepresiahne 35 minút.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.