Kolín nad Rýnom
Letisko Kolín nad Rýnom Bonn

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Kolín nad Rýnom

Prestup na letisku Kolín nad Rýnom

Krystof Hajek aktualizované 6. 12. 2023

Letisko má dva terminály spojené chodbou do jednej budovy. Tento koridor medzi terminálmi môžete využiť na prechod cez verejné a tranzitné priestory. V skutočnosti je teda možné prejsť bezpečnostnou kontrolou v termináli 1 aj 2 pri odlete pri ktorejkoľvek odletovej bráne.

Vzdialenosť medzi terminálmi je približne 200 metrov.

Lacné hotely v blízkosti letiska Kolín nad Rýnom

Ktorý terminál?

Terminály sú rozdelené podľa leteckých spoločností. Odbavenie a prílet konkrétnej leteckej spoločnosti, bez ohľadu na destináciu, sa vždy uskutoční z prideleného terminálu.

  • Terminál 1 - Eurowings, Ryanair, Lufthansa
  • Terminál 2 - všetky ostatné letecké spoločnosti

Prestup medzi letmi

Letisko Kolín nad Rýnom slúži ako miesto častých prestupov, najmä medzi letmi spoločnosti Eurowings. Cestujúci si tiež často plánujú vlastné prestupy z dvoch rôznych letov vzhľadom na množstvo nízkonákladových letov v Kolíne.

Počas prestupu nie je potrebné opustiť tranzitnú zónu. Vaša batožina bude automaticky preložená (v prípade, že máte oba lety v rámci jednej rezervácie).

Ak ste prestup skombinovali samostatne, cestujete len s príručnou batožinou a máte mobilnú palubnú vstupenku na nadväzujúci let, tiež nemusíte opustiť tranzitnú zónu.

Pri prestupe medzi letmi z/do schengenského priestoru sa nevykonávajú žiadne kontroly. V opačnom prípade musíte vždy prejsť pasovou a bezpečnostnou kontrolou.

Priemerný čas prestupu nepresiahne 35 minút.

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.