Myrtos
Letisko Kefalonia

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Kefalónia

Doprava z letiska Kefalónia

Krystof Hajek aktualizované 28. 11. 2023

Ak pricestujete na Kefalóniu v rámci zájazdu zakúpeného cez cestovnú kanceláriu, v príletovej hale vás privíta delegát a bezplatný autobus, ktorý vás odvezie priamo do vášho hotela.

Ako sa však dostať z letiska na vlastnú päsť?

Prenajmite si auto

Keďže autobusom sa okrem miest nikam nedostanete a prišli by ste o najlepšie časti ostrova, určite odporúčame prenajať si auto na celý pobyt.

V termináli pôsobí mnoho autopožičovní vrátane veľkých medzinárodných spoločností.

Ceny za týždenný prenájom v hlavnej sezóne sa začínajú na 220 eur. Vzhľadom na obmedzenú kapacitu autopožičovní odporúčame rezerváciu aspoň 2-3 mesiace vopred.

Porovnanie cien - rezervácia auta

Odporúčame vyhnúť sa autopožičovni Add Car kvôli veľmi negatívnym hodnoteniam.

Autobusy KTEL

Na terminál premáva pravidelná autobusová linka "KTEL Kefalonias" z autobusovej stanice v Argostoli, odkiaľ vás do väčších dedín odvezú ďalšie spoje.

Cestovný poriadok nekorešponduje s časmi letov a autobusy premávajú len dvakrát denne mimo sezóny a 6-7-krát denne počas leta.

V sobotu a nedeľu autobusy nejazdia vôbec.

Podrobné cestovné poriadky nájdete na oficiálnej webovej stránke: ktelkefalonias.gr/local-routes. Na letisko premáva linka, ktorú nájdete na webovej stránke pod názvom "ARGOSTOLI - MINIES - KOURKOUMELATA - METAXATA - LAKYTHRA - ARGOSTOLI".

Cesta do Argostoli trvá približne 20 minút.

Lístok za 2 eurá zakúpite v hotovosti u vodiča.

Lacné hotely na Kefalónii

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.