Kalamata
Letisko Kalamata

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Kalamata

Doprava z letiska Kalamata

Krystof Hajek aktualizované 20. 2. 2024

Na letisko premávajú miestne autobusové linky z Kalamaty a iných miest. Môžete tiež využiť služby požičovne áut alebo taxislužby.

Zobraziť hotely Kalamata

Požičovňa áut

Prenájom auta je lacnejšou možnosťou, ak chcete objavovať Peloponéz a neradi trávite čas na jednom mieste. Na mnohé pláže alebo do menších letovísk sa autobusom nedostanete vôbec alebo len 1-2 krát denne.

V letnej sezóne očakávajte ceny od 380 eur. Mimo sezóny klesajú ceny prenájmu na polostrove Peloponéz na menej ako polovicu. Kde je najlepšie rezervovať si auto? Pomocou porovnávacieho nástroja nájdete ponuky všetkých autopožičovní a rezerváciu si môžete urobiť priamo tam.

Porovnajte ceny a rezervujte si auto

Autobus

Na letisku pred terminálom zastavuje niekoľko medzimestských autobusových liniek KTEL Messini.

Lístky sa platia u vodiča a môžete ich zaplatiť v hotovosti alebo kartou. Ceny sa líšia podľa vzdialenosti a pohybujú sa od 2,50 eur do 5 eur.

  • Kalamata - 1x za hodinu počas pracovných dní, približne 5-8 krát denne počas víkendov
  • Pylos - 4-6 krát denne
  • Koroni - 4-6 krát denne
  • Methoni - 4-6 krát denne

Cesta z letiska do Kalamaty trvá približne 20 minút.

Cestovné poriadky a ďalšie informácie nájdete na oficiálnej webovej stránke spoločnosti KTEL Messini: ktelmessinias.gr/airport.

Taxi

Nie je známe, že by v Kalamate fungovali mobilné taxi aplikácie, ale pred terminálom vždy čaká množstvo oficiálnych taxíkov.

Cena sa počíta podľa taxametra a do Kalamaty zaplatíte približne 25 eur.

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.