Florence
Letisko Florence Peretola

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Florence

Doprava z letiska Florence

David Eiselt aktualizované 10. 10. 2023

Do centra Florencie sa najrýchlejšie a najpriamejšie dostanete električkou T2. V blízkosti terminálu zastavuje aj niekoľko prímestských autobusových liniek.

Rezervovať hotel v centre Florencie

Tramvaj T2

Medzi letiskom a centrom Florencie premáva električková linka T2, ktorou sa dostanete na hlavnú stanicu Santa Maria Novella v centre mesta.

Zastávka na letisku sa nachádza priamo pred terminálom.

Oficiálne informácie o električkovej doprave vo Florencii nájdete na stránke gestramvia.com.

Lístky

Lístok na jednu jazdu stojí 1,70 EUR. Pri cestovaní viacerých osôb sa môže oplatiť kúpiť 10 lístkov za zvýhodnenú cenu 15,50 EUR.

Lístky si môžete pohodlne zakúpiť v automate na lístky na každej zastávke električky. Platiť môžete kartou alebo v hotovosti.

Prípadne môžete nakupovať prostredníctvom mobilnej aplikácie Tabnet (k dispozícii na Google Play / App Store).

Cestovný poriadok a trasa

Cesta električkou do centra mesta trvá približne 20 minút.

Počas dňa jazdia električky každých 6 až 7 minút, v nedeľu každých 9 minút a skoro ráno alebo neskoro večer každých 11 minút.

Prvý spoj z centra (zastávka Unitá) na letisko premáva o 5:00 a posledný spoj z letiska do centra premáva o 0:04 (v piatok a sobotu až o 1:32).

Požičovňa áut

Je letisko Florencia len východiskovým bodom na cestovanie po toskánskom vidieku alebo Apuánskych Alpách? V takom prípade je najpraktickejšou možnosťou prenajať si auto priamo na letisku, kde sa v príletovom termináli nachádza mnoho autopožičovní.

Ceny menších prenájmov sa začínajú na 50 EUR na 4 dni.

Ceny všetkých autopožičovní vo Florencii si môžete porovnať napríklad na stránke rentalcars.com, kde si môžete auto aj priamo rezervovať.

Autobusy

Na hlavnej ulici asi 80 metrov od terminálu sa predtým nachádzali frekventované autobusové zastávky, ale po zavedení električkovej trate tu zastavujú len 3 až 5-krát denne prímestské autobusy 301A a 307A, ktoré nie sú z turistického hľadiska veľmi užitočné.

Autobusová stanica Guidoni je však od letiska vzdialená len jednu zastávku električky. Zo zastávky "Firenze Guidoni" môžete využiť napríklad tieto autobusové linky:

Cestovné lístky si vždy zakúpte u vodiča alebo prostredníctvom aplikácie At-Bus (k dispozícii na: Google Play / App Store).

Vlak

Najbližšia železničná stanica je Santa Maria Novella v centre Florencie, ktorá je s letiskom spojená priamou električkovou linkou T2 (pozri vyššie).

Stanica Firenze S.M.N. je jednou z najväčších v Taliansku a premávajú na nej rýchlovlaky a regionálne spoje po celej krajine.

  • Trenitalia.com - rýchlovlaky, diaľkové vlaky a regionálne služby
  • Italotreno.it - Súkromné rýchlovlaky, zvyčajne lacnejšie ako Trenitalia
  • Trainline.com - porovnávač vlakov, porovnáva ceny Trenitalia a Italo, lístky si môžete kúpiť priamo na tejto webovej stránke bez ďalších poplatkov
Avatar uživatele
David Eiselt

David je zakladateľom a CEO spoločnosti Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 302 letov a 49 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.