Doprava z letiska Dubrovník

Dubrovník

Letisko Dubrovník je ideálnym východiskovým bodom na cestovanie po najjužnejšej časti Chorvátska, ako aj po Čiernej Hore a Bosne a Hercegovine.

Požičovňa áut

Ak je pre vás cesta do Chorvátska autom dlhá, ale zároveň chcete cestovať po južnej Dalmácii bez závislosti od cestovných poriadkov, potom je najlepšou možnosťou prenajať si auto priamo na letisku. Pôsobí tu väčšina známych medzinárodných autopožičovní.

Cena týždenného prenájmu počas prázdnin je však vysoká a pohybuje sa okolo 500 eur. Mimo sezóny ceny klesajú pod 250 eur za 7 dní.

Platanus bus

Oficiálny transfer z letiska, ktorý na rozdiel od prímestských autobusov zohľadňuje letový poriadok, zabezpečujú minibusy a v letnej sezóne klasické autobusy Platanus.

Letiskový autobus zastavuje priamo pred príletovou halou, zatiaľ čo v Dubrovníku zastavuje na hlavnej autobusovej stanici.

Cestujúci sú cestou z letiska vysadení aj pri bráne Ploče v historickom centre a cestou na letisko je zastávka aj pri dolnej stanici lanovky na horu Srđ (pozri: google.com/maps) a pri budove Grawe (pozri: google.com/maps).

Z centra na letisko má autobus pevne stanovené časy odchodov, zatiaľ čo na ceste z letiska do centra zvyčajne odchádza približne 30 minút po prílete lietadla, v praxi skôr vtedy, keď je autobus plný a už neprichádzajú žiadni cestujúci.

Na letisku si lístok kúpite pri okienku v príletovej hale, ktoré nemôžete minúť. Cestou na letisko aj s vodičom autobusu. Môžete platiť kartou alebo v hotovosti. Alternatívou je nákup online cez web ticket.platanus.hr.

Autobus verejnej dopravy

Najlacnejšou dopravou sú oranžové prímestské autobusy dubrovníckej verejnej dopravy Libertas. Na letisku zastavujú prímestské autobusové linky 11 a 27, ktoré v Dubrovníku zastavujú na hlavnej autobusovej stanici na krajnom západe mesta (pozri: google.com/maps). Odtiaľ sa do centra mesta dostanete častými linkami mestskej hromadnej dopravy 1A a 1B.

Obe linky premávajú len 3-4 krát denne a v cestovných poriadkoch je uvedený len čas odchodu z konečnej stanice. Pri ceste do centra Dubrovníka trvajú obe linky z terminálov Molunat alebo Vitaljina približne 15-20 minút, čo treba pripočítať k času odchodu z terminálu, aby ste získali približne čas odchodu z letiska.

Lístok stojí 4 eurá a kupuje sa len v hotovosti u vodiča. Zastávka autobusu Libertas sa nachádza naľavo od východu z príletovej haly.

Viac informácií o verejnej doprave v Dubrovníku nájdete v našom sprievodcovi mestom.

Lacné hotely v centre Dubrovníka

Taxi

Ceny taxíkov do centra Dubrovníka, vzdialeného 22 km, sa pohybujú okolo 45 eur.

Lacnejšia bude takmer vždy aplikácia Uber, kde sa ceny pohybujú od 30 eur do 35 eur.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.