Doprava z letiska Doha

Doha

Na letisko a z letiska sa najlepšie dostanete taxíkom a metrom. Autobusy sú najlacnejším spôsobom dopravy, ale väčšinu z nich využívajú len zamestnanci letiska.

Taxi

Najvyužívanejšou dopravou do centra mesta sú mestské taxíky. Počiatočná cena taxíka je 4 qar + 25 qar v prípade letiska, ďalší kilometer jazdy stojí 1,2 qar. Cesta do dolnej časti Dauhy (okolo Souq Waqif) tak bude stáť 40 qar až 50 qar.

Do centra Dohy, obchodnej štvrte s mrakodrapmi, sa dostanete za približne 60 qar.

Svetlozelené taxíky na letisko prevádzkuje jediná spoločnosť Mowasalat.

Lacné hotely v centre mesta Doha

Metro

Verejnú dopravu na letisko zastupuje červená linka metra, ktorá premáva do centra mesta a do oblasti Corniche. Oficiálne informácie nájdete na webovej stránke www.qr.com.qa.

Veľmi moderný systém metra je prehľadný, spoľahlivý a rýchly a predstavuje rozhodne najlepší pomer ceny a kvality pri cestovaní po Dauhe.

Pri ceste z centra mesta na letisko venujte pozornosť cieľu svojej cesty. Linka sa rozvetvuje - polovica spojov smeruje na konečnú stanicu Al Wakra a polovica na letisko (Hamad International Airport).

Ceny lístkov sú nasledovné:

  • 2 qar - jedna jazda
  • 6 qar - celý deň

Celodenný lístok platí pre celú sieť metra a električiek Lusail v Dauhe. Platí len v daný kalendárny deň, nie 24 hodín. Lístky si môžete zakúpiť v automate na lístky na každej stanici a zaplatiť kartou.

Vlaky metra premávajú na letisko raz za 6 minút a cesta do centra mesta trvá približne 20 minút. Prevádzkové hodiny metra sa líšia v závislosti od dňa v týždni:

  • Posledné vlaky premávajú od soboty do stredy o 23:59 alebo vo štvrtok a piatok o 1:00.
  • Prvé vlaky - od nedele do štvrtka o 5:55, v sobotu o 6:25, v piatok o 2:00.

Najmä v piatok v Dauhe v prvej polovici dňa nejazdí metro ani električky a musíte použiť taxíky alebo autobusy.

Autobusy

Po sprevádzkovaní metra nejazdia autobusové linky do centra mesta, ale len do okolitých štvrtí.

Jediná použiteľná autobusová linka pri cestovaní do mesta je autobus 757, ktorý premáva do oblasti Al Mansoura južne od starého centra. Tu môžete prestúpiť na iné autobusové linky alebo na zelenú linku metra. Výhodou linky 757 je, že premáva 24 hodín denne v 20-minútových intervaloch (vrátane piatkov).

Linky T612, T613 a L533 premávajú len na sídliská v okolí letiska a do priemyselných oblastí a pri ceste do centra Dauhy sa nedajú použiť.

Cestovné poriadky nájdete na oficiálnej webovej stránke dopravcu: mowasalat.com/Bus-Schedules.

Ak chcete cestovať autobusom, musíte si zakúpiť kartu Karwa Card (pozri oficiálne informácie) za 10 qar na dve jazdy alebo 20 qar na neobmedzené cestovanie autobusom počas 24 hodín. Kartu si môžete zakúpiť v automate pri východe z terminálu smerom k autobusovým zastávkam.

Zastávky nájdete na pravom konci terminálu, konkrétne pri stánku č. 3 s názvom City Bus. Na cestu sa nikoho nepýtajte, autobusy tu nikto nepozná, všetci jazdia autom alebo metrom.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.