Casablanca
Letisko Casablanca Mohammed V

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Casablanca

Prestup na letisku Casablanca

Krystof Hajek aktualizované 3. 3. 2024

Letisko má dva terminály spojené v jednej budove.

Zobraziť ceny hotelov v Casablanca

Hoci terminály boli zrekonštruované, ide o úplne štandardné letisko, ktoré je priestranné a ľahko sa v ňom orientuje. V čase nočnej špičky môže proces odbavenia trvať dlhšie, preto sa na letisko dostavte najlepšie 3 hodiny pred odletom.

Terminály sú rozdelené podľa leteckých spoločností, ktoré sa odbavujú.

  • Terminál 1 - Egyptair, Iberia, Qatar Airways, TUI
  • Terminál 2 - Royal Air Maroc, Air Arabia, Air Canada, Air France, Air Senegal, Emirates, Etihad Airways, Flynas, Gulf Air, Kuwait Airways, Lufthansa, Mauritania Airlines International, Pegasus Airlines, Saudia, TAP, Transavia, Tunisair, Turkish Airlines

Prestup medzi letmi

Oba terminály spája tranzitná zóna. Budova nie je štruktúrovaná, takže prestup je veľmi prehľadný.

Počas prestupu prechádzate bezpečnostnou kontrolou, pri ktorej môžete v rade stráviť viac ako 20 minút. Medzi lietadlami sa zvyčajne môžete presunúť za menej ako 50 minút.

Pasovou kontrolou prechádzate len pri prestupe na vybrané vnútroštátne lety. Niektoré vnútroštátne lety z Casablanky do iných marockých destinácií sú však uvedené ako medzinárodné a pri prestupe v Casablance nemusíte prechádzať pasovou kontrolou.

V týchto prípadoch budete podliehať imigračnej kontrole až po príchode do konečnej marockej destinácie.

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.