Doprava z letiska Burgas

Burgas

Z letiska Burgas môžete využiť autobusovú dopravu do Burgasu, ale aj na Slnečné pobrežie.

Autobus do Burgasu

V letiskovej hale po ľavej strane nájdete zastávku autobusu číslo 15 alebo 15A, ktorý premáva každú polhodinu približne od 5:20 do 23:00 na južnú autobusovú stanicu do Burgasu. Cesta trvá približne 25-30 minút.

Vo väčšine prípadov autobusy označené ako linka 15 zastavujú na kruhovom objazde asi 120 metrov od terminálu (pozri: google.com/maps), zatiaľ čo autobus označený ako 15A ide vždy priamo k terminálu. Rozdiel je však len 2 minúty chôdze po chodníku.

Lístok stojí 1,5 bgn a platí sa sprievodcovi v autobuse alebo vodičovi, ak sprievodca nie je prítomný. Platba je možná len v hotovosti.

V Burgase na stanici už prestúpite na ďalšie autobusy, ktoré jazdia do všetkých kútov Bulharska a samozrejme nevynechajú žiadne z letovísk v okolí. Cena lístka sa pohybuje podľa vzdialenosti od 1 do 8 bgn.

Cestovný poriadok s časmi odchodov z konečných zastávok a mapu linky 15/15A nájdete na webovej stránke burgabus.info.

Lacné hotely v blízkosti letiska Burgas

Autobusy do Pomorie, Slnečného pobrežia, Nesebaru atď.

Na opačnej strane kruhového objazdu sa nachádza zastávka (pozri: google.com/maps) regionálnych autobusov premávajúcich z centra Burgasu okolo letiska do letovísk.

Na trase premáva niekoľko autobusových spoločností (napríklad M-Bus, Di Es Bus alebo Concord-7). Všetky spoločnosti uvádzajú svoje cestovné poriadky na webovej stránke burgabus.info, avšak časy odchodov sú uvedené len z konečných zastávok, čo je v tomto prípade autobusová stanica Burgas asi 20-30 minút jazdy od letiska).

Všetky spoje zastavujú aj na kruhovom objazde v blízkosti letiska.

  • Pomorie - 1-2 krát za hodinu, cesta trvá približne 15 minút a stojí približne 2 bgn
  • Nesebar - 1-2 krát za hodinu, cesta trvá približne 35 minút a stojí približne 6 bgn
  • Slnečné pobrežie - 1-2 krát za hodinu, cesta trvá približne 45 minút a stojí približne 8 bgn

Lístky si môžete zakúpiť u vodiča alebo sprievodcu v autobuse a platia sa len v hotovosti.

Taxi

Taxislužby ponúkajú svoje služby za turistické ceny. Výhodná ponuka. Napríklad jazda na Slnečné pobrežie bude stáť 80 bgn, potom do centra Burgasu okolo 30 bgn. Uber, Bolt ani iné podobné služby zatiaľ v Burgase nepôsobia.

Prenájom auta

Na letisku v Burgase je mnoho miestnych a medzinárodných požičovní áut.

Ceny v letnej sezóne za týždenný prenájom sa pohybujú okolo 230 eur, mimo sezóny od 100 eur.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.