Letisko Henriho Coandu v Bukurešti

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Bukurešť

Prestup na letisku Bukurešť

Krystof Hajek aktualizované 7. 10. 2023

Letisko Bukurešť je stredne veľké letisko s jedným terminálom. Komplex je rozdelený na dve budovy - príletovú a odletovú. Obe sú prepojené chodbou dlhou približne 70 metrov.

Lacné hotely v blízkosti letiska Bukurešť

Po bezpečnostnej kontrole sa terminál ďalej delí na stiesnenú vnútroštátnu časť a priestrannejšiu medzinárodnú časť.

Vo všeobecnosti je letisko v Bukurešti často veľmi preplnené a trpí nedostatkom miest na sedenie. Bezpečnostná a pasová kontrola môže trvať až 30 minút.

Prestup medzi letmi

Prestupy v Bukurešti ponúka najmä spoločnosť TAROM medzi západnou Európou a Moldavskom alebo Blízkym východom alebo do rumunských destinácií.

Terminál je malý, ale počas prestupu musíte vždy prejsť bezpečnostnou kontrolou. Sledujte nápisy "Connections", ktoré vás dovedú k špeciálnej tranzitnej bezpečnostnej kontrole, pri ktorej nie je potrebné opustiť tranzitný priestor.

Ak prestupujete z medzinárodného letu na iný medzinárodný let, nemusíte prechádzať pasovou kontrolou a na prestup potrebujete len 45 minút.

Ak prestupujete z medzinárodného letu na vnútroštátny let, prejdete pasovou kontrolou a bezpečnostnou kontrolou, ale aj tak je minimálny čas na prestup 45 minút.

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.