Brusel
Letisko Brussels South Charleroi

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Brusel Charleroi

Doprava z letiska Brusel Charleroi

David Eiselt aktualizované 23. 1. 2024

Jediné dopravné spojenie z letiska je autobusmi do Bruselu, Lille, Gentu, Brugg a Charleroi. Zastávky sú priamo pred terminálom 1, kam sa dostanete za 10 minút od lietadla.

Nájdite si hotely v Bruseli

Autobusy do Bruselu

Autobusy do Bruselu premávajú približne každých 30 minút a ich spoje pokrývajú všetky odlety a prílety. Jednosmerný lístok stojí 18,99 eur. Spiatočný lístok nemá žiadnu zľavu.

Lístok sa kupuje online na stránke terravision.eu alebo flibco.com (na oboch stránkach sa predávajú lístky na tie isté autobusy) na konkrétny deň, keď môžete nastúpiť do ktoréhokoľvek autobusu. Lístok sa dá kúpiť aj v automate alebo v stánku na zastávke, ale je o 1 eur drahší ako nákup online.

Autobusy premávajú na stanicu Bruxelles-Midi, ktorá je jedinou zastávkou v Bruseli.

Cestovný poriadok je prispôsobený letovej prevádzke a pokrýva všetky odlety a prílety na letisko Charleroi.

 • Čas cesty - 60 minút
 • Cestovné - 18,99 eur
 • Frekvencia - 20 minút
 • Posledný autobus z letiska - 0:40
 • Prvý autobus z Bruselu-Midi - 3:00

Kúpiť lístok - Terravision.com

Vlak do Bruselu + autobus

Alternatívou je kombinovať verejnú dopravu autobusovou linkou A3 do Luttre alebo linkou A1 Chalreori a potom nastúpiť na vlak.

Cena je 16,80 eur a trasa s jedným prestupom trvá viac ako 75 minút.

Lístok na kombinovanú dopravu autobusom MHD linky A do najbližšej stanice a vlakom do Bruselu si môžete kúpiť na webovej stránke belgických železníc.

Autobus do Charleroi

Do Charleroi na železničnú stanicu Sud premáva letiskový autobus A1 za 6 eur za jazdu. Autobus premáva raz za 30 minút a cesta na stanicu trvá 20 minút.

Lístok si môžete kúpiť aj v mobilnej aplikácii TEC (k dispozícii na Google Play / App Store). Na letisko neexistuje mestský lístok za 2,10 eur, iba špeciálny letiskový lístok za 6 eur. Lístok je však prestupný a platí 90 minút na ostatné linky MHD v Charleroi.

Informácie o verejnej doprave v Charleroi nájdete na oficiálnej webovej stránke dopravcu: letec.be.

Na letisko premávajú 3 linky:

 • A1 - do Charleroi Gare Centrale
 • A2 - na stanicu Fleurus
 • A3 - na stanicu Luttre

Ak si zakúpite lístok na vlak priamo v automate na zastávke na vlak z Charleroi a ďalej do Belgicka, budete mať v cene zahrnuté aj autobusy A1, A2 alebo A3.

Bruggy, Gent, Lille

Spoločnosť Flibco ponúka cestovné lístky do Brugg, Gentu, Lille a Luxemburgu. Lacné lístky za 5 € pri kúpe v predpredaji už nie sú k dispozícii a zaplatíte za ne štandardné ceny.

Na všetkých trasách premávajú autobusy 12 až 13-krát denne a čas jazdy sa pohybuje v priemere od 100 do 130 minút. Najdlhšia trasa vedie do Brugg.

 • Bruggy - 24,40 eur (ranné a večerné spoje od 19,90 eur)
 • Gent - 22,40 eur
 • Lille - od 19,90 eur

Cestovné poriadky a aktuálne ceny do jednotlivých miest nájdete na stránke flibco.com.

Na letisko Zaventem

Na presun medzi letiskami Charleroi - Zaventem použite kombináciu letiskových autobusov A1, A2 alebo A3 na najbližšie stanice (Charleroi, Fleurus alebo Luttre) a vlakov.

Jednosmerný cestovný lístok si môžete kúpiť za 25,30 eur na webovej stránke belgických železníc: belgiantrain.be, vrátane autobusu z letiska Charleroi na stanicu. Cesta trvá približne 2 hodiny.

Prípadne môžete využiť kyvadlovú dopravu do centra Bruselu (pozri vyššie) a prestúpiť na vlak na letisko Zaventem, ktorý stojí 8 eur. Cesta sa skráti na 90 minút.

Avatar uživatele
David Eiselt

David je zakladateľom a CEO spoločnosti Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 302 letov a 49 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.