Doprava z letiska Brno

Brno

Na brnenské letisko premávajú nepretržite autobusy spoločnosti DPMB, ktorá prevádzkuje všetky autobusy, trolejbusy a električky v Brne.

Využiť môžete aj niekoľko autopožičovní a taxislužieb.

Autobusy verejnej dopravy

Autobus číslo E76 premáva každých 30 minút z brnenskej hlavnej stanice. Konečná zastávka v centre Brna je v areáli autobusovej stanice "Benešova - Hotel Grand" (umiestnenie na google.com/maps).

Linka E76 odchádza na letisko z nástupišťa číslo 6.

Lístok za 25 korún si môžete kúpiť v automate v príletovej hale (platiť však môžete len mincami), v autobuse priložením vlastnej platobnej karty k žltému validátoru alebo prostredníctvom SMS (podrobné informácie). Posledná možnosť je dostupná len pre sim-karty českých operátorov.

Ak platíte priložením karty v autobuse, pri vystupovaní z autobusu kartu k validátoru neprikladáte (iba ak cestujete menej ako 15 minút, aby ste mali nárok na zľavnený krátkodobý cestovný lístok).

Za 24 hodín sa z karty nikdy nestiahne viac ako 90 korún, čo zodpovedá 24-hodinovému cestovnému lístku.

  • Cena - 25 korún, lístok platí 60 minút a môžete na ňom uskutočniť ľubovoľný počet prestupov. Pri každom prestupe musíte kartu pri nástupe znovu zapípať.
  • Frekvencia - 30 minút
  • Čas jazdy - 18 minút
  • Cestovný poriadok: dpmb.cz/jizdni-rady-zastavek-linek

V noci použite autobus N89, ktorý premáva každú hodinu aj z hlavnej stanice. Medzi 23:30 a 00:30 má autobus interval 30 minút. Táto linka má o niečo dlhšiu trasu ako E76, a preto trvá cesta na stanicu približne 30 minút.

Taxi

V čase príletov čaká pred terminálom vždy niekoľko taxíkov. Pred každou jazdou musí taxikár vždy zapnúť taxameter a ak si chce s vami vodič dohodnúť vlastnú cenu, odmietnite jazdu.

V Brne sú k dispozícii aj mobilné aplikácie ako Uber a Bolt.

Cena do centra mesta na hlavnú stanicu sa pohybuje od 230 Kč do 350 Kč v závislosti od aktuálneho dopytu. Cena bežného taxíka sa pohybuje okolo 350 korún v závislosti od premávky.

Požičovňa áut

Pulty autopožičovní Europcar, Avis, Hertz alebo Sixt sa nachádzajú v chodbe medzi príletovou a odletovou halou.

Ceny prenájmu na 4 dni sa začínajú približne od 50 eur.

Porovnanie cien - rezervácia auta na letisku BRQ

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.