Letisko Brač - hlavný terminál
Letisko Brač Bol

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Brac

Doprava z letiska Brac

Krystof Hajek aktualizované 19. 9. 2023

Na terminál letiska Bol (Brač) v súčasnosti nepremáva žiadna autobusová doprava, takže na letisko sa dostanete len autom alebo taxíkom.

Na letisku nie je k dispozícii ani požičovňa áut.

Taxi

Taxíky sú jedinou priamou cestou na letisko Brač. Vždy sú odmerané a počítajte s veľmi vysokými cenami. Lacnejšie môže byť využiť alternatívnu taxislužbu Uber prostredníctvom mobilnej aplikácie, ale dostupnosť vozidiel Uber na ostrove Brač nie je veľká a na auto môžete čakať až hodinu.

  • Letisko - mesto Bol: cca. 40 EUR taxi / 15 až 20 EUR Uber
  • Letisko - Supetar: cca. 70 EUR taxi / 32 EUR Uber

Pešo + autobusom

Ak chcete výrazne ušetriť a máte dostatok času, môžete sa vybrať po málo frekventovanej ceste do 6 km vzdialenej obce Gornji Humac. Cesta z letiska je väčšinu cesty z kopca.

Z Bolu do Supetaru už premáva pravidelná autobusová linka spoločnosti Arriva, a to približne 5-6-krát denne. Cestovné poriadky nájdete na webovej stránke arriva.com.hr, kde si môžete kúpiť aj lístky. Jednoduchšie si to môžete predstaviť pomocou mobilnej aplikácie (k dispozícii na: Google Play / App Store).

Lístky sa dajú jednoducho zaplatiť aj v hotovosti a kartou u vodiča. Lístok z Gornji Humac do Supetaru stojí 4,30 EUR, zatiaľ čo do Bolu 3,50 EUR.

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.