Doprava z letiska Brac

Letisko Brač - hlavný terminál

Na terminál letiska Bol (Brač) v súčasnosti nepremáva žiadna autobusová doprava, takže na letisko sa dostanete len autom alebo taxíkom.

Na letisku nie je k dispozícii ani požičovňa áut.

Taxi

Taxíky sú jedinou priamou cestou na letisko Brač. Vždy sú odmerané a počítajte s veľmi vysokými cenami. Lacnejšie môže byť využiť alternatívnu taxislužbu Uber prostredníctvom mobilnej aplikácie, ale dostupnosť vozidiel Uber na ostrove Brač nie je veľká a na auto môžete čakať až hodinu.

  • Letisko - mesto Bol: cca 40 eur taxi / 15 až 20 eur Uber
  • Letisko - Supetar: cca 70 eur taxi / 32 eur Uber

Pešo + autobusom

Ak chcete výrazne ušetriť a máte dostatok času, môžete sa vybrať po málo frekventovanej ceste do 6 km vzdialenej dediny Gornji Humac. Cesta z letiska je väčšinu cesty z kopca.

Z Bolu do Supetaru už premáva pravidelná autobusová linka spoločnosti Arriva, a to približne 5-6-krát denne. Cestovné poriadky nájdete na webovej stránke arriva.com.hr, kde si môžete kúpiť aj lístky. Jednoduchšie si to môžete predstaviť pomocou mobilnej aplikácie (k dispozícii na: Google Play / App Store).

Lístky sa dajú jednoducho zaplatiť aj v hotovosti a kartou u vodiča. Lístok z Gornjiho Humca do Supetaru stojí 4,30 eur, do Bolu 3,50 eur.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.