Bordeaux
Letisko Bordeaux Merignac

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Bordeaux

Prestup na letisku Bordeaux

David Eiselt aktualizované 26. 9. 2023

Bordeaux patrí k stredne veľkým letiskám, kde sa dá pomerne ľahko orientovať a rýchlo odbaviť. Na letisko sa dostavte približne 90 minút pred odletom.

Lacné hotely v blízkosti letiska Bordeaux

Areál letiska je rozdelený do troch vzájomne prepojených budov. Odbavovacie haly A a B tvoria pôvodné budovy letiska, zatiaľ čo terminál "bili" je jednoduchá prístavba takmer bez vybavenia, ktorá slúži na odbavovanie niektorých nízkonákladových leteckých spoločností.

  • Hall A - Aegean Airlines, Aer Lingus, Air Arabia, Air Transat, British Airways, Brussels Airlines, Chalair, Iberia, KLM, Lufthansa, Luxair, Royal Air Maroc, Ryanair, Swiss, Tunisair, Turkish Airlines, Volotea, Vueling
  • Hall B - Air France
  • Terminal bili - easyJet, Transavia

Mapa celého letiska je k dispozícii na oficiálnej webovej stránke: bordeaux.aeroport.fr/en/map.

Prestup medzi letmi

Letisko nie je typickým transferovým letiskom a letecké spoločnosti neponúkajú zaručené prestupy cez Bordeaux.

Ak uskutočníte prestup z dvoch samostatných leteniek, musíte vždy opustiť tranzitný priestor a vrátiť sa cez bezpečnostnú kontrolu.

Avatar uživatele
David Eiselt

David je zakladateľom a CEO spoločnosti Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 302 letov a 49 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.