Doprava z letiska Bologna

Bologna

Na terminál premáva automatický vlak z centra, autobusy verejnej dopravy a diaľkové spoje do iných talianskych miest.

Odkaz Cena Čas cesty Frekvencia
Marconi Express 12,80 eur
23,30 eur (tam a späť)
6 minút 5-10 minút
Autobus Navetta Aeroporto 4 eur + 1,50 eur 35-40 minút 24 minút
Autobusy 81 a 91 1,50 eur 15 minút chôdze
27 minút jazdy
15 minút

Podrobné informácie o jednotlivých druhoch dopravy sú uvedené nižšie. Objavte však aj nášho nezávislého sprievodcu mestom a naplánujte si s nami výlet:

Marconi Express

Automatizovaný vlak (jednokoľajka) s názvom Marconi Express je hlavným, najrýchlejším a najpohodlnejším spôsobom dopravy medzi letiskom a centrom Bologne.

Lacné hotely v centre Bologne

Nástupište sa nachádza približne 70 metrov pred terminálom a cestu nemôžete minúť - sledujte zelené značky Marconi Express. Vlak premáva na stanicu Bologna Centrale, odkiaľ môžete smelo pokračovať na vlaky smerujúce do Rimini, Florencie, Milána a celého Talianska.

 • Cestovné - 12,80 eur / 23,30 eur spiatočne
 • Čas cesty - 7 minút
 • Frekvencia - 7 minút počas dňa, 15 minút skoro ráno a neskoro večer
 • Oficiálne informácie: marconiexpress.it

Prvý spoj zo stanice Centrale odchádza o 5:40, posledný spoj z letiska o 0:00.

Lístky si môžete zakúpiť dvoma spôsobmi - tradične v samoobslužných termináloch pri výdaji batožiny alebo priamo pri vstupe na železničnú stanicu, prípadne priložením platobnej karty pri vstupných a výstupných turniketoch. Cestovné sa vám odpočíta automaticky.

Na spiatočnú cestu na letisko si vyhraďte viac času, pretože kapacita vlaku je približne 50 osôb a v čase najväčšej premávky môžete čakať na odchod.

Stanica Marconi Express sa nachádza na 1. poschodí letiska a schodisko nahor vedie priamo od východu z príletovej zóny.

Na stanici Bologna Centrale sa nástupište nachádza na úplne inej strane ako centrum a staničná budova. Musíte prejsť podchodom až na jeho úplný koniec na úroveň ulice Via de' Carracci.

Navetta Aeroporto autobus 944

Priamo z terminálu do nemocnice Ospedale Maggiore premáva aj autobusová linka číslo 944 známa ako Navetta Aeroporto. Zo stanice Ospedale Maggiore sa do historického centra dostanete linkami 18, 19, 35, 38 a 39, zatiaľ čo linky 35, 38 a 39 idú na stanicu. Autobusy 38 a 39 sú okružné. Linka 38 je rýchlejšia na ceste do centra, linka 39 na ceste z centra.

Linka 944 premáva z letiska do nemocnice 10 minút a odchádza v 20-minútových intervaloch.

Na linke Navetta Aeroporto platí špeciálne cestovné, pričom jedna jazda stojí 4 eur. Na túto linku neexistuje 24-hodinový cestovný lístok.

Lístok si môžete zakúpiť nasledujúcimi spôsobmi:

 • Vlastnou kreditnou kartou priložením k zelenému validátoru vo vnútri autobusu.
 • prostredníctvom mobilnej aplikácie Roger
 • online na webovej stránke ticketweb.tper.it
 • V automate v príletovej hale

Pri online nákupe je potrebné naskenovať QR kód z webovej stránky alebo aplikácie na zelenom validátore vo vnútri autobusu. Papierový lístok za 4 € si pri ceste na letisko nemôžete kúpiť nikde v meste.

Zo stanice Ospedale Maggiore už môžete použiť bežný mestský lístok za 1,50 eur alebo 24-hodinový lístok za 6 eur. Tie sa nedajú kúpiť v automatoch na letisku, ale len v novinových stánkoch v meste alebo prostredníctvom aplikácie Roger.

Prvé dva ranné spoje a posledné dva večerné spoje linky Navetta Aeroporto pokračujú do centra a na stanicu Bologna Centrale.

Podrobné informácie o tejto linke vrátane cestovného poriadku nájdete na stránke tper.it/navettaaeroporto.

Autobus 54

Bližšie k mestským linkám sa môžete dostať aj autobusom číslo 54 na zastávku Cintra Daziaria / Teatri di Vita (autobusy 13 a 86 smerom do centra) alebo Birra (autobusy 81 a 91 smerom do centra).

Linka 54 však premáva len raz za hodinu od 6:45 do 20:20. Môžete využiť celodenný lístok za 6 eur alebo jednorazový lístok na 75 minút za 1,50 eur. Tieto lístky si však nemôžete kúpiť v automate na letisku a vodič lístky nepredáva.

Lístok si preto môžete kúpiť jednoduchým priložením karty k zelenej čítačke vo vnútri autobusu. Lístky na všetky mestské linky v Bologni si môžete kúpiť aj prostredníctvom mobilnej aplikácie Roger.

Cestovný poriadok je k dispozícii na webovej stránke: tper.it/54.

Zastávka autobusu 54 sa nachádza naľavo od príletovej haly v blízkosti zastávok diaľkových autobusov do iných miest.

Mestské autobusy zo zastávky Birra

Autobusy zo zastávky Birra, vzdialenej 1 200 metrov, poskytujú častejšie nízkonákladové spojenie ako linka 54.

Na autobusovú zastávku Birra sa dostanete pešo po chodníku za 15 minút.

Zo zastávky Birra potom môžete nastúpiť na autobusy 81, 81A alebo 91, 91A (cestovné poriadky nájdete na: www.tper.it/orari). Tie premávajú každých 15 minút na železničnú stanicu Bologna Centrale a trasu prejdú za 26 minút.

Lístky stoja 1,50 eur pri kúpe v novinovom stánku Bar Incontro na zastávke Birra. Viac predajných miest nájdete na stránke tper.it/rivendite. Lístok platí 75 minút od označenia pri nástupe do autobusu. Na tieto linky môžete použiť aj 24-hodinový lístok za 6 eur.

Alternatívne si môžete lístok zakúpiť aj prostredníctvom mobilnej aplikácie Muver (k dispozícii na: Google Play / App Store).

Nočná doprava

Automatický vlak Macroni Express premáva od 5:40 do 12:00 hod. Počas noci ho nahrádza autobusová linka 940 (pozri umiestnenie zastávky na stanici) v intervale 20 minút od 0:10 do 1:30 v smere na letisko alebo od 4:30 do 5:40 v smere na letisko.

O 5:00 a 5:20 jazdí priamo na letisko aj autobus 944 Navetta Aeroporto zo stanice Centrale. V smere z letiska premávajú posledné dva spoje na stanicu o 0:15 a 0:45.

Požičovňa áut

Chcete sa vydať na výlet po talianskom vidieku alebo do neďalekých Apenín? V tom prípade bude najlepšou voľbou cestovať prenajatým autom.

Priamo v termináli sa nachádza mnoho medzinárodných a miestnych požičovní áut. Ceny za týždeň v hlavnej sezóne začínajú na 290 eur. Vyhnite sa požičovniam Goldcar so zlými recenziami.

Porovnajte ceny a rezervujte si auto

Autobusy do Rimini

Autobusy Shuttle Italy Airport spájajú letisko Bologna priamo s Rimini so zastávkou v Cesene.

Najlacnejší spôsob, ako si kúpiť lístky, je prostredníctvom webovej stránky spoločnosti: shuttleitalyairport.it

 • Cestovné do Rimini - 25 eur jednosmerne / 45 eur spiatočne
 • Čas cesty do Rimini - 90 minút
 • Frekvencia a cestovný poriadok - približne raz za 2 hodiny: shuttleitalyairport.it/timetables

Najlacnejšie spojenie je cez stanicu Bologna Centrale (najlacnejšie z letiska s 1 prestupom za 1,50 eur), odkiaľ jazdia vlaky Trenitalia za 10,80 eur.

Autobusová zastávka sa nachádza približne 100 metrov vľavo od východu z terminálu.

Autobusy do Florencie

Letisko Bologna je priamo spojené s Florenciou autobusmi Appennino Shuttle.

Najlacnejšie lístky si môžete kúpiť prostredníctvom webovej stránky spoločnosti: appenninoshuttle.it

 • Cestovné do Florencie - 20 eur
 • Čas cesty do Florencie - 95 minút
 • Frekvencia a cestovný poriadok - približne raz za 2 hodiny: appenninoshuttle.it

Najlacnejšie spojenie je cez stanicu Bologna Centrale (najlacnejšie z letiska s 1 prestupom za 1,50 eur), kde jazdia vlaky Trenitalia od 9,45 eur alebo rýchliky od 14,90 eur.

Autobusová zastávka sa nachádza asi 100 metrov vľavo od východu z terminálu.

Autobus do Ferrary

Letisko Bologna je priamo spojené s Ferrarou autobusmi spoločnosti Bus&Fly.

Najlacnejšie lístky si môžete zakúpiť prostredníctvom webovej stránky spoločnosti: ferrarabusandfly.it

 • Cestovné do Ferrary - 17 eur
 • Čas cesty do Ferrary - 60 minút
 • Frekvencia a cestovný poriadok - približne 8-krát denne: ferrarabusandfly.it/timetable

Najlacnejšie spojenie je cez stanicu Bologna Centrale (najlacnejšie z letiska s 1 prestupom za 1,50 eur), kde vlaky Trenitalia premávajú od 5,20 eur.

Autobusová zastávka sa nachádza asi 100 metrov vľavo od východu z terminálu.

Taxi / Uber

Oficiálne stanovište taxíkov sa nachádza hneď pri východe z príletovej haly. Cena sa počíta podľa taxametra a pohybuje sa od 20 eur do 25 eur v závislosti od cieľovej destinácie.

Mobilná aplikácia Uber funguje aj v Bologni, ale zvyčajne má k dispozícii len lepšie vozidlá Uber Black s cenami okolo 30 eur.

Stanovište taxíkov cez mobilnú aplikáciu sa nachádza na parkovisku za medzimestskými autobusovými stanicami.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.