Doprava z letiska Benátky Treviso

Benátky

Z letiska premáva len priama kyvadlová doprava a jedna mestská linka na železničnú stanicu Treviso.

Zobraziť hotely v Benátkach

Priamy autobus Benátky a Mestre

Priame autobusy Terravision (Barzi Bus) alebo ATVO sú najrýchlejšou dopravou do Benátok a Mestre. Cesta do Benátok trvá 40-50 minút, zatiaľ čo cesta do Mestre trvá 30-40 minút v závislosti od premávky.

Terravision (Barzi Bus)

Lacnejšiu jazdu ponúka spoločnosť Terravision, ktorá jazdí za 10 eur jednosmerne alebo 18 eur spiatočne. Cena je rovnaká do Benátok aj Mestre. V Benátkach zastavuje na stanici Venezia Tronchetto - pozri mapu - odkiaľ sa za 1,50 eur dostanete na centrálne Piazzale Roma za 4 minúty automatickým vlakom alebo za 10-15 minút pešo.

  • Kúpiť si lístok - Terravision.eu
  • Cestovný poriadok sa riadi letovým poriadkom
  • Autobusy prevádzkuje spoločnosť Barzi Bus
  • Ak zmeškáte svoj spoj, môžete bezplatne využiť tieto autobusy

Po vystúpení na stanici Tronchetto nasadnite buď na automatický vlak, alebo na loď linky 2 do Benátok, ktorá má zastávku vzdialenú približne 300 metrov. Ignorujte veľké nápisy "Loďou do Benátok", ktoré upozorňujú na veľmi drahých súkromných prevádzkovateľov lodí.

ATVO

Autobusy ATVO jazdia za 12 eur jednosmerne alebo za 22 eur obojsmerne. Podobne ako Terravision, aj ATVO jazdí podľa pravidelného cestovného poriadku. Výhodou oproti Terravision je zastávka v Benátkach priamo na Piazzale Roma.

Počas leta sú v prevádzke aj sezónne linky do prímorských letovísk Jesolo, Cavallino, Eraclea, Bibione a Lignano. Informácie o cestovaní nájdete na webovej stránke spoločnosti ATVO.

Verejný autobus do Trevisa + vlak do Benátok

Lacnejšia možnosť ide cez železničnú stanicu v Trevise. Táto možnosť trvá z letiska do Benátok približne 90 minút.

Z letiska na stanicu Treviso Centrale premáva päť autobusových liniek, ktoré premávajú približne 10-15 minút.

Linky verejnej dopravy

Lístok na nižšie uvedené linky stojí 1,80 eur a môžete si ho zakúpiť v mobilnej aplikácii MoMUp (k dispozícii na: Google Play / App Store) - vyberte "Servizio Urbano" a potom "Urbano 100'".

Oficiálny lístok si môžete kúpiť aj v stánku ATVO v príletovej hale, ale často vám povedia, že majú len 48-hodinový lístok za 5 eur.

Lístok zakúpený u vodiča stojí 4 eur a dá sa zaplatiť len v hotovosti.

  • Linka 6 (pozri cestovný poriadok) - premáva raz za 30 minút (v nedeľu raz za hodinu) zo zastávky 50 metrov napravo od terminálu, na ceste zo stanice na letisko, nastupujte na zastávke F.S. De Gasperi (pozri mapu)
  • linky 101, 102, 102 (pozri cestovný poriadok) - premávajú kumulatívne približne 2-3 krát za hodinu (v nedeľu 1-2 krát za hodinu) zo zastávky 50 metrov vpravo od terminálu. V smere na letisko linky zastavujú na zastávke medzimestských autobusov (pozri mapu)

Autobusy však nepokrývajú celý letový poriadok a premávajú len približne od 6:00 do 21:00.

Treviso AirLink

Priamo z terminálu premáva špeciálny letiskový autobus. Na hlavnej stanici v smere na letisko nastúpite na zastávke priamo pred východom (pozri mapu).

Autobusy premávajú približne od 6:20 do 23:50 a podrobné informácie nájdete na webovej stránke: mobilitadimarca.it/en

Lístok za 5 eur si môžete zakúpiť v stánku Treviso AirLink v príletovej hale alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie MoMUp. Vyberte poslednú možnosť "Treviso Airlink 2 Days Card".

Lístok je platný 48 hodín na všetkých linkách v celom Trevise.

Kombinovaný lístok na toto spojenie s vlakom si môžete kúpiť aj prostredníctvom webovej stránky trenitalia.com alebo automatov na všetkých staniciach. Cena je rovnaká, ako keby ste si kupovali dva samostatné lístky.

Vlak Treviso - Mestre - Benátky

Na stanici Treviso Centrale si môžete kúpiť lístok na vlak za 3 ,80 eur. Pred nástupom do vlaku ho označte vo validátore vo vnútri staničnej budovy cestou na nástupište.

Zo stanice Treviso môžete využiť aj priame vlaky do ďalších talianskych destinácií, napríklad do Padovy (5,20 eur) alebo Vicenzy (5,90 eur). Presné časy spojov z Trevisa do Mestre alebo Benátok (približne 6-krát za hodinu) nájdete na webovej stránke trenitalia.com.

Na letisko Marco Polo

Ak máte v úmysle prestúpiť medzi letiskami Treviso a Marco Polo, zamierte najprv do Benátok (pozri časť o presunoch z letiska vyššie) a prestúpte na autobusové linky 5, 15 alebo na letiskovú kyvadlovú dopravu ATVO. Lístok z Mestre na letisko Marco Polo stojí 8 eur, takže celkovo zaplatíte 18 eur.

Medzi letiskami neexistuje priame spojenie.

Autobus do Padovy

Pred letiskom zastavuje aj regionálna autobusová linka 101, ktorou sa okrem centra Trevisa dostanete aj do historického mesta Padova.

Autobusová zastávka sa nachádza približne 50 metrov od terminálu na hlavnej ceste v opačnom smere ako zastávka autobusu do Trevisa (t. j. pri pohľade doľava od terminálu).

Linka 101 premáva každých 30 minút približne od pondelka do soboty od 5:20 do 20:20. V nedeľu a počas sviatkov premáva približne raz za hodinu a jej cestovný poriadok nájdete na webovej stránke: mobilitadimarca.it/en

Lístok stojí 6,40 eur a môžete si ho zakúpiť u vodiča v hotovosti alebo v mobilnej aplikácii MoMUp (k dispozícii na: Google Play / App Store).

Mapa zastávok

Pre ľahšiu orientáciu si pozrite umiestnenie zastávok jednotlivých dopravcov na letisku a v centrách miest.

Autobusové zastávky na letisku Treviso

Autobusové zastávky v Benátkach a Mestre

Autobusové zastávky v meste Treviso

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.