Bazilej
Bazilej Mulhouse-Freiburg EuroAirport

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Bazilej

Prestup na letisku Bazilej

David Eiselt aktualizované 7. 11. 2023

Terminál letiska je pomerne malý, ale rozdelený na dva sektory: francúzsky a švajčiarsky. Dávajte si pozor najmä pri prílete, ak smerujete do Bazileja, musíte letisko opustiť "švajčiarskym koridorom", ak smerujete do Francúzska, použijete francúzsky koridor. Ak zvolíte nesprávny východ, budete mať problém dostať sa na autobusovú zastávku, obe časti sú oddelené plotom.

Na druhej strane, pri odlete je jedno, ktorú časť použijete na prechod cez bezpečnostnú kontrolu. V tranzitnej zóne sa prúdy z oboch krajín zbiehajú.

Zobraziť ceny hotelov v Bazileji

Mapa letiska

Mapu letiska v pdf formáte na stiahnutie nájdete na oficiálnej webovej stránke letiska: euroairport.com/terminal-map.

Prestup medzi letmi

Keďže letisko je základňou najmä pre nízkonákladové letecké spoločnosti, prestupy nie sú zaručené.

Cestujúci však často sami kombinujú prestupy z dvoch samostatných leteniek cez Bazilej.

Žiaľ, letisko Bazilej nemá možnosť priameho prestupu. Vo všetkých prípadoch preto musíte opustiť tranzitný priestor, znovu sa odbaviť a prejsť bezpečnostnou (alebo pasovou) kontrolou späť k odletovým bránam.

Celá procedúra trvá približne 30-40 minút. V prípade, že prechádzate pasovou kontrolou (let z krajín mimo schengenského priestoru), môže sa čas predĺžiť až na 60 minút.

Avatar uživatele
David Eiselt

David je zakladateľom a CEO spoločnosti Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 302 letov a 49 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.