Bardufoss
Letisko Bardufoss

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Bardufoss

Doprava z letiska Bardufoss

Krystof Hajek aktualizované 26. 8. 2023

Terminál letiska Bardufoss sa nachádza len 2 km od centra mesta.

Požičovňa áut

Ak sa chystáte do Bardufossu na turistiku, jediným vhodným spôsobom, ako sa pohybovať po nórskej krajine, je prenajať si auto.

V Bardufosse pôsobia požičovne áut Avis a Sixt, ktorých prepážky sa nachádzajú v príletovej hale. Vzhľadom na malú konkurenciu sú tu ceny vyššie ako na letiskách Tromso alebo Harstad/Narvik a môžete zaplatiť od 550 EUR za týždenný prenájom v hlavnej sezóne.

Prechádzky do centra

Do centra mesta Bardufoss sa dostanete pešo za približne 15-25 minút. Celá trasa je na rovnom teréne a väčšina trasy vedie po chodníku. Až na posledných približne 400 metrov budete musieť ísť po okraji málo využívanej cesty, ktorá vedie len k terminálu.

Mapu pešej trasy nájdete na stránke google.com/maps.

Flybussen do Finnsnes

Priamo k terminálu premáva špeciálny autobus Flybussen FB90, ktorý nadväzuje na všetky prílety a odlety do/z Osla. V prípade meškania letu autobus počká na lietadlo.

Autobus prichádza na letisko vždy 55 minút pred odletom, čo je s veľkou rezervou dostatok času.

Cestou z letiska zastavuje autobus FB90 napríklad na týchto miestach:

  • Bardufoss Sentrum - čas jazdy 3 minúty, cena 99 NOK
  • Sørreisa - čas jazdy 25 minút, cena 189 NOK
  • Finnsnes kai - čas jazdy 55 minút, cena 249 NOK
  • Silsand - čas jazdy 60 minút, cena 249 NOK

Lístky si môžete zakúpiť s kartou u vodiča alebo online na stránke flybussen.no, kde nájdete aj podrobný cestovný poriadok.

V meste Finnsnes môžete prestúpiť na trajektovú linku 2, ktorá premáva 4-krát denne na trase Harstad - Engenes - Brøstadbotn - Finnsnes - Tromsø. Ceny lístkov a cestovný poriadok trajektov nájdete na webovej stránke: fylkestrafikk.no.

Autobusy z centra mesta Bardufoss

Ďalšie regionálne autobusové linky sa pripájajú na zastávke Bardufoss Sentrum, ktorá je vzdialená 20 minút chôdze alebo jednu zastávku jazdy autobusom Flybussen.

Pre turistické využitie je najdôležitejšia linka 100 spájajúca Tromsø a Narvik. Podrobný cestovný poriadok s cenami lístkov nájdete na webovej stránke: fylkestrafikk.no.

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.