Doprava z letiska Baku

Baku

Na letisko premáva špeciálna autobusová linka "AeroExpress", ktorá jazdí priamo do centra Baku na stanicu 28. mája.

V noci môžete využiť len taxíky.

Rezervujte si hotel v Baku teraz

Autobus

Na linke AeroExpress premávajú moderné klimatizované autobusy, ktoré zastavujú na stanici metra Koroglu a jazdia do centra mesta na hlavnú prestupnú stanicu metra 28 May a na železničnú stanicu.

  • Frekvencia - 30 minút
  • Čas jazdy - 35 minút do centra alebo 15 minút na stanicu Koroglu
  • Posledný autobus z letiska - 1:00
  • Prvý autobus na letisko - 6:00
  • Cestovný poriadok na webovej stránke letiska: airport.az/aero-express

Cena lístka a spôsob platby

Linka AeroExpress má špeciálnu drahšiu tarifu v porovnaní s bežnými autobusmi verejnej dopravy v Baku.

  • 1,30 azn - 1 cesta s dobíjacou kartou BakıKart, ktorú môžete použiť na cestovanie vo všetkých autobusoch a metre v Baku (plastová karta stojí 2 azn).
  • 1,50 azn - 1 cesta s jednorazovou kartou BakıKart, ktorá je bezplatná, ale nemôžete ju znovu použiť. Táto možnosť sa oplatí len vtedy, ak už nechcete cestovať verejnou dopravou v Baku.

BakıKart si môžete zakúpiť v automate po výstupe z terminálu 1 na ľavej strane. Platbu je možné uskutočniť len v hotovosti.

Najprv si vyberte typ karty - BakıKart na opakované použitie za 2 azn je možnosť naľavo, zatiaľ čo možnosť jednorazovej karty na pravom tlačidle na obrazovke.

Ak si vyberiete opakovane použiteľnú kartu, musíte na ňu hneď nahrať ľubovoľnú sumu hotovosti, ktorá sa bude postupne odpočítavať. Napríklad jedna jazda metrom alebo mestským autobusom stojí 0,40 azn.

Vo vnútri autobusu stačí pri nástupe priložiť kartu k čítačke. V metre sa karta prikladá k turniketu.

Aktuálne ceny lístkov a podrobné informácie: bakikart.az/ticket-and-tariffs.

Taxi

Pred terminálom a niekedy aj vo vnútri terminálu je vždy veľké množstvo taxikárov, ktorí vás pozývajú na jazdu. Cena sa dá dohodnúť a, žiaľ, je veľmi bežné, že ceny pre turistov sú niekoľkonásobne vyššie ako pre miestnych obyvateľov.

Vrelo odporúčame používať mobilnú aplikáciu Bolt, ktorá je v Baku veľmi populárna. Bežná cena z letiska do centra Baku cez Bolt sa pohybuje od 7 azn do 13 azn v závislosti od aktuálneho dopytu.

Cena za bežný taxík zvyčajne neklesá pod 30 azn.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.