Doprava z letiska Ancona

Ancona

Napriek pomerne malej letovej prevádzke je letisko Ancona dobre napojené na verejnú dopravu vlakom a špeciálnymi autobusovými linkami.

V termináli sú k dispozícii aj služby požičovne áut.

Nájdite si hotel v Ancone

Autobus

Priamo k terminálu premáva linka Aerobus Raffaello. Cestovný poriadok je prispôsobený tak, aby sledoval všetky odlety a prílety, a nájdete ho na oficiálnej webovej stránke: conerobus.it/aerobus-raffaello.

Autobusy premávajú z letiska do centra Ancony a cestou zastavujú aj v neďalekom meste Falconara Marittima. V oboch prípadoch sa zastávky nachádzajú v blízkosti železničnej stanice.

Lístky sa kupujú u vodiča a môžu sa platiť kartou alebo v hotovosti.

  • Cena Ancona - 5,50 eur (spiatočná)
  • Cena Falconara Marittima - 3,30 eur (tam a späť)

Cesta do Ancony trvá približne 35 minút.

Vlak

Len necelých 100 metrov od terminálu použite vlakovú stanicu Castelferretti - Falconara Aeroporto, kde zastavujú vlaky Trenitalia.

Vlak je lacnejší ako autobus a premáva podstatne častejšie, hoci nenadväzuje priamo na letový poriadok.

Vlaky premávajú do miest Falconara Marittima, Ancona a do vnútrozemia do miest Jesi, Fabriano, Chiaravalle a Foligno.

Lístky si môžete kúpiť v automate na nástupišti (pred nástupom do vlaku ich musíte označiť vo validátore) alebo na webovej stránke trenitalia.com.

  • Cena Ancona - 2,60 eur (jednosmerne)
  • Falconara - 2 eur (jednosmerne)
  • Frekvencia - 1 až 3 vlaky za hodinu

Prenájom auta

Ak letisko Ancona slúži ako východiskový bod na výlety po vidieku regiónu Marche, najlepšou možnosťou je prenajať si auto. Priamo na letisku sídli mnoho veľkých medzinárodných aj menších miestnych autopožičovní.

Ceny menších požičovní začínajú na 120 eur za 4 dni, ale renomovanejšie požičovne v súčasnosti ponúkajú ceny od 200 eur.

Porovnajte ceny prenájmu áut - rezervujte si auto

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.