Doprava z letiska Akureyri

Akureyri

Ako sa najlepšie dostať na letisko Akureyri alebo z neho a čo je najlacnejšie?

Rezervácia hotela v meste Akureyri

Prenájom auta

Väčšina cestujúcich mieri na Island za turistikou. Najmä na severe Islandu je jedinou praktickou možnosťou cestovať autom, preto si požičajte auto priamo na letisku Akureyri.

Pôsobí tu niekoľko autopožičovní. Europcar a Budget majú najlepšie hodnotenie a ceny všetkých dostupných spoločností si môžete porovnať na nasledujúcom odkaze.

Porovnanie cien - rezervácia auta v Akureyri

Týždenný prenájom v letnej sezóne stojí od 450 eur. Mimo sezóny môžete získať ceny od 200 eur do 300 eur.

Letisko Akureyri sa nachádza hneď vedľa hlavného okruhu okolo celého Islandu a ľahko sa odtiaľ dostanete ku všetkým atrakciám v oblasti.

Autobus

Z letiska Akureyri do centra mesta premáva aj špeciálna autobusová linka Akureyri Airport Bus,, predtým známa ako FlyBus.

Autobusy prevádzkuje spoločnosť Sysli a ich cestovný poriadok sa riadi pravidelnou leteckou dopravou. Cesta do centra trvá približne 15 minút.

Lístky stoja 990 isk a môžete ich zaplatiť kartou u vodiča alebo online prostredníctvom webovej stránky sysli.is.

Pozdĺž cesty vedie pekný chodník pre peších, ktorý vedie k najbližšej zastávke miestneho autobusu MHD "Skautahöll" (cca 1,5 km). Odtiaľ premáva do centra autobusová linka A6 / z centra autobusová linka A5. Autobusy premávajú raz za hodinu a sú bezplatné.

Taxi

V Akureyri nefungujú žiadne mobilné aplikácie ako Uber, Bolt alebo Lyft.

Oficiálne taxíky však čakajú pred terminálom na všetky plánované prílety. Môžete platiť v hotovosti alebo kartou a jazda do centra Akureyri stojí približne 2 500 isk.

Pešo

Keď je pekné počasie a nemáte veľa batožiny, prejdite do centra pešo po samostatnom chodníku od cesty.

Cesta vedie pozdĺž fjordu a do centra mesta trvá 3,5 km.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.