Wadi Rum
Letisko kráľa Husajna v Akabe

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Akaba

Doprava z letiska Akaba

David Eiselt aktualizované 21. 3. 2024

Na letisko nejazdí žiadna pravidelná verejná doprava. Môžete využiť len taxíky alebo služby požičovne áut.

Požičovňa áut

Auto by ste si určite mali prenajať v prípade, že sa nechystáte stráviť dovolenku len v jednom letovisku v Akabe.

Jazda v Jordánsku je pokojná, cesty sú kvalitné a značenie je zvyčajne aj v angličtine. Pri ceste do skalného mesta Petra alebo Wadi Rum je prenájom auta zďaleka najpohodlnejšou a zároveň najlacnejšou možnosťou, ak cestujete aspoň s 2 osobami.

Priamo v termináli letiska Akaba sa nachádza niekoľko veľkých medzinárodných požičovní. Týždenné ceny prenájmu sa začínajú od 140 usd.

Porovnajte ceny a rezervujte si auto

Taxi

V Akabe nepôsobia žiadne známe mobilné taxi aplikácie, ale môžete využiť pravidelné taxíky, ktoré vždy čakajú pred terminálom na každý prílet.

Cena je na dohode s taxikárom a za cestu do centra Aqaby by ste nemali zaplatiť viac ako 10 až 12 jodov.

Taxikári bez problémov akceptujú aj americké doláre alebo eurá.

Shuttle Bus

Jordan Shuttle ponúka aj prepravu priamo na vami určenú adresu z letiska svojimi zdieľanými dodávkami. Inzerovaná cena je 5 usd do akéhokoľvek hotela v Akabe.

Podľa mnohých recenzií a skúseností iných cestujúcich je však táto spoločnosť veľmi nespoľahlivá a často sa stáva, že dodávka v rezervovaný deň vôbec nepríde.

Odporúčame vyhnúť sa spoločnosti Jordan Shuttle (niekedy označovanej ako Flo Shuttle) a namiesto toho využiť služby autopožičovne alebo taxislužby.

Avatar uživatele
David Eiselt

David je zakladateľom a CEO spoločnosti Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 302 letov a 49 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.