Doprava z letiska Ajaccio

Ajaccio

Letisko je s centrom mesta Ajaccio spojené autobusovou linkou 12. Na termináli sa nachádza aj mnoho požičovní áut, ktoré sú najpraktickejšou formou dopravy po Korzike.

Požičovňa áut

Priamo v príletovej hale sa nachádzajú pulty mnohých autopožičovní.

Prenájom auta si vždy rezervujte vopred. Ak cestujete v hlavnej sezóne (jún-september), odporúčame rezerváciu aspoň 2 mesiace vopred.

Ceny za týždenný prenájom sa v lete začínajú na približne 250 eur, ak si ho rezervujete v dostatočnom predstihu.

Porovnanie cien prenájmu auta - letisko Ajaccio

Mestský autobus

Do centra mesta Ajaccio premáva priame spojenie autobusovou linkou č . 8. Autobus premáva cez historické centrum na hlavnú železničnú stanicu.

Na linke platí špeciálne letiskové cestovné a nemôžete použiť celodenné cestovné za 4 € alebo bežné mestské cestovné za 1 €.

  • Cena - 10 eur pri kúpe u vodiča / 6 eur pri kúpe cez mobilnú aplikáciu (Google Play / App Store)
  • Frekvencia - 60 minút
  • Čas jazdy - 30 minút
  • Prvý autobus z centra - 5:00
  • Posledný autobus z letiska - 23:20
  • Cestovné poriadky a ceny lístkov: mobilite.muvitarra.fr

Najlacnejšie hotely v Ajaccio

Vlak

Najbližšia železničná stanica do Ricantu sa nachádza 2 200 metrov od letiska a vedie k nej chodník pozdĺž pláže, pozri mapu.

Cestovné poriadky vlakov a ďalšie informácie nájdete na oficiálnej webovej stránke: cf-corse.corsica.

Cez stanicu Ricantu na trase Ajaccio-Mezana premáva v nepravidelných intervaloch celkovo 13 vlakov denne počas pracovných dní a 3 vlaky počas víkendov.

Zastavujú tu aj diaľkové vlaky na trase Ajaccio - Mezana - Corte - Casamozza - Bastia, a to 5-krát denne počas pracovných dní a 3-krát počas víkendov.

Lístky si môžete zakúpiť u sprievodcu vo vlaku a ich ceny sú nasledovné:

  • Ricantu - Ajaccio: 2 eur
  • Ricantu - Corte: 11,50 eur
  • Ricantu - Bastia: 21,60 eur

Taxi / Uber

Na letisku sú vždy k dispozícii oficiálne taxíky v dostatočnom počte. Ceny sú vysoké a do centra mesta Ajaccio, vzdialeného 6,5 km, zaplatíte približne 25 eur.

V Ajacciu je k dispozícii aj mobilná aplikácia Uber, ktorá ponúkne cenu do centra medzi 16 a 20 eur. Dostupnosť áut však nie je veľmi dobrá a skoro ráno alebo neskoro večer môžete na auto čakať aj viac ako 20 minút.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.