Eznis Airways začne lietať medzi Ulánbátarom a Prahou

Vozový park spoločnosti Eznis Airways

Mongolská nízkonákladová letecká spoločnosť Eznis Airways spustí len druhé priame letecké spojenie medzi Európou a Mongolskom. Od 10. júla bude lietať dvakrát týždenne medzi Ulánbátarom a Prahou.

Eznis Airways je obnovená letecká spoločnosť so sídlom na letisku Ulánbátar UBN. Je jednou z najmladších leteckých spoločností v združení IATA, ktorá získala členstvo na 80. výročnom valnom zhromaždení IATA počas Svetového summitu o leteckej doprave, ktorý sa konal 2. - 4. júna 2024 v Dubaji.

Lety bude prevádzkovať širokotrupé lietadlo Airbus A330-200 s registračným číslom JU-1332 s celkovou kapacitou 256 cestujúcich. Je to zároveň jediné lietadlo, ktoré letecká spoločnosť v súčasnosti prevádzkuje.

Okrem Prahy by mala spoločnosť Eznis Airways začať lietať aj do Hongkongu, Pusanu a Čongdžu.

Druhé priame spojenie Mongolska s Európou

Zatiaľ jedinú priamu linku z Mongolska do Európy prevádzkuje mongolská národná letecká spoločnosť MIAT do nemeckého Frankfurtu.

Ulánbátar - Praha

Nová linka spoločnosti Eznis Airways z Ulánbátaru do Prahy bude mať letový čas 7 hodín a 50 minút a v súčasnosti je naplánovaná na obdobie od 10. júla do 26. októbra, teda na obdobie letného letového poriadku.

Lety budú prevádzkované v stredu a v sobotu v týchto časoch:

Trasa: Číslo letu Deň Odlet Prílet
UBN-PRG MG714 Streda, sobota 17:15 20:15
PRG-UBN MG715 Streda, sobota 21:45 11:35 +1

Prečo práve Praha? V Českej republike žije 12 000 Mongolov, čo z nich robí jednu z najväčších komunít v Európskej únii.

Ceny leteniek

Letenky si teraz môžete kúpiť priamo na webovej stránke leteckej spoločnosti eznis.com. Najlacnejšiu spiatočnú letenku na EZ Bird možno kúpiť za 399 usd, čo je vzhľadom na priame spojenie a obdobie letných prázdnin a dovoleniek bezkonkurenčná ponuka.

Táto cena nezahŕňa odbavenú batožinu, ktorú je možné zakúpiť za 70 USD v jednom smere. Alternatívne si môžete zakúpiť letenky za vyššiu cenu, pozrite si batožinu s Eznis Airways.

Mongolsko bez víz

Mongolská vláda uvoľnila obmedzenia vstupu do krajiny a cestujúci z mnohých krajín môžu vstúpiť do Mongolska na turistické účely bez víz - platia pre pobyt do 30 dní.

Všetky krajiny, ktorých sa bezvízový vstup týka, nájdete na webovej stránke evisa.mn.