Winair odbavenie

Winair, Twin Otter, letisko Saba

Winair je jedným z klasických sieťových dopravcov a na letisku ponúka aj bezplatné odbavenie.

Odbavenie na letisku

Odbavenie na letisku je bezplatné na všetkých letiskách obsluhovaných spoločnosťou Winair. Otváracie a zatváracie hodiny prepážok sa na jednotlivých letiskách líšia. Napríklad na domovskom letisku spoločnosti Winair, Svätý Martin SXM, sa prepážky otvárajú 2 hodiny pred odletom, zatiaľ čo na menších letiskách sa prepážky zvyčajne otvárajú 90 minút pred odletom.

Na letiskách Saba, Svätý Eustach, Svätý Bartolomej a Svätý Martin sa registrácia zatvára 45 minút pred odletom. Na všetkých ostatných letiskách sa prepážka zatvára 60 minút pred odletom.

Ešte nemáte hotel? Získajte zľavy na Booking.com

Online registrácia

Na stránke winair.sx sa môžete odhlásiť z pohodlia domova prostredníctvom počítača alebo mobilného telefónu.

Odbavenie sa otvára 24 hodín pred odletom, ale palubný lístok si musíte vytlačiť na papier. Ak si ju nemôžete vytlačiť, môžete sa bezplatne odbaviť na letisku.

Výber sedadla

Výber konkrétneho sedadla v lietadle je vždy spoplatnený, ale týka sa to len letov ATR42. Tieto lietadlá lietajú napríklad na linkách na Arubu alebo Curacao.

Výber sedadla stojí 5 usd a ak túto možnosť vynecháte, bude vám pridelené náhodné sedadlo zadarmo.

Ak letíte lietadlom Twin Otter (napríklad lety na Svätý Bartolomej, Saba, Sint Eustatius, Tortola atď.), výber sedadla nie je možný, pretože na týchto letoch sa praktizuje tzv. free seating.

To znamená, že konkrétne sedadlo sa neprideľuje ani pri odbavení a v lietadle si môžete sadnúť kamkoľvek chcete. Čím skôr nastúpite do lietadla, tým väčší výber miest budete mať.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.