SunExpress batožina

Lietadlo SunExpress LY-NVR

Množstvo batožiny na linkách SunExpress sa líši v závislosti od zakúpeného cestovného. Vo väčšine prípadov majú cestujúci v cene letenky zahrnutú príručnú aj zapísanú batožinu.

Príručná batožina

Cestujúci na letoch spoločnosti SunExpress majú vždy k dispozícii 1 kus príručnej batožiny, buď menšej, alebo väčšej, v závislosti od tarify.

Tarifa SunLight je k dispozícii len na vybraných letoch a zahŕňa malú príručnú batožinu s rozmermi 40 x 30 x 20 cm a hmotnosťou 4 kg. Prakticky vždy však budete mať letenky za vyššie tarify SunEco, SunClassic alebo SunPremium, ktoré vás oprávňujú na väčšiu príručnú batožinu s rozmermi 55 x 40 x 23 cm a hmotnosťou 8 kg.

  • 40 x 30 x 20 cm a 4 kg v prípade tarify SunLight
  • 55 x 40 x 23 cm a 8 kg pre tarify SunEco, SunClassic alebo SunPremium

Ak letíte na dovolenku s cestovnou kanceláriou, v drvivej väčšine prípadov budete mať tarifu SunEco.

Odbavená batožina

Rovnako ako vo vyššie uvedenom prípade bude hmotnostný limit závisieť od tarify, ktorú ste si vybrali. Jediný prípad, keď nebudete mať v cene zapísanú batožinu, je tarifa SunLight. Pri všetkých ostatných tarifách budete mať minimálne 20 kg bez ohľadu na počet kufrov.

Hmotnostné limity sú najlepšie zhrnuté v nasledujúcej tabuľke:

Destinácie SunLight SunEco SunClassic SunPremium
Medzinárodné linky - Antalya, Alanya, Bodrum, Dalaman - 20 kg 25 kg 30 kg
Ostatné medzinárodné linky - 30 kg 35 kg 40 kg
Vnútroštátne linky - 15 kg 20 kg 25 kg

Ak letíte s prestupom, vždy platí limit pre medzinárodné lety.

Povolené rozmery sú klasické v podobe súčtu všetkých strán (výška x hĺbka x dĺžka) s maximálnym rozmerom 158 cm. Ak je vaša batožina väčšia, účtuje sa poplatok 45 eur. Za každý kilogram nad povolenú hmotnosť sa účtuje poplatok 10 eur.

Detské kočíky

Pri cestovaní s malými deťmi máte nárok na bezplatnú prepravu kočíka, autosedačky a cestovnej postieľky. Všetky predmety je potrebné prihlásiť na odletovej prepážke. Kočík potom môžete odovzdať pri registrácii alebo tesne pred nástupom do lietadla.

Okrem toho majú deti do 2 rokov automaticky nárok na 20 kg zapísanej batožiny bez ohľadu na tarif, ktorým cestujete.

Preprava zvierat

Spoločnosť SunExpress povoľuje prepravu zvierat v kabíne a v podpalubí. O rezerváciu prepravy je potrebné požiadať aspoň 3 dni pred odchodom, ideálne však ihneď s kúpou letenky alebo po nej.

Cena za prepravu zvieraťa je nasledovná:

  • hmotnosť do 8 kg - preprava v kabíne za 60 eur
  • hmotnosť nad 8 kg - preprava v batožinovom priestore od 85 eur

Hmotnosť sa počíta vrátane prepravky pre psa, mačku alebo iné zviera. Schránka na prepravu v kabíne musí zároveň spĺňať rozmery príručnej batožiny.

Podrobné informácie o preprave zvierat na palube nájdete na stránke sunexpress.com/transporting-animals.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.