SATA Air Acores meškajúce a zrušené lety

Dash 8 q-400 na letisku Ponta Delgada

Bol váš let so spoločnosťou SATA Air Açores zrušený alebo meškal 2 hodiny alebo viac? Potom máte nárok na odškodnenie až do výšky 600 eur na osobu.

O odškodnenie môžete požiadať priamo leteckú spoločnosť alebo jednoducho a bezplatne špecializované agentúry.

Požiadajte o odškodnenie

Podľa nariadenia ES č. 261 sa odškodnenie vzťahuje na všetky lety prevádzkované spoločnosťou SATA Air Açores, keďže táto letecká spoločnosť je registrovaná v Portugalsku, členskom štáte EÚ.

Oneskorený let so spoločnosťou SATA Air Açores

Ak dôjde k meškaniu letu pri odletovej bráne o 2 hodiny alebo viac, spoločnosť SATA Air Açores vám musí poskytnúť bezplatné občerstvenie úmerné dĺžke meškania.

Ak je dĺžka meškania na príletovom letisku 3 hodiny alebo viac, máte nárok aj na finančnú náhradu vo výške 250 eur až 600 eur podľa vzdialenosti medzi oboma letiskami.

Na finančnú kompenzáciu máte nárok len v prípade, že meškanie zavinila spoločnosť SATA Air Açores. Viac informácií si môžete prečítať v článku Odškodnenie za meškanie letu.

Vzdialenosť Zdržanie Odškodnenie
do 1 500 km 3h+ 250 eur - prihláška online
1 500 až 3 500 km 3h+ 400 eur - prihláška online
nad 3 500 km 3h+ 300 eur - prihláška online
nad 3 500 km 4h+ 600 eur - prihláška online

Zrušený let so spoločnosťou SATA Air Açores

Ak spoločnosť SATA Air Açores zruší váš let viac ako 14 dní pred odletom, máte nárok na bezplatnú zmenu termínu alebo vrátenie pôvodnej sumy letenky.

Ak je však let zrušený menej ako 14 dní pred odletom, máte automaticky nárok aj na finančnú náhradu do výšky 600 eur.

Aj v tomto prípade vám odškodnenie prináleží len vtedy, ak let zruší letecká spoločnosť, a nie z dôvodu nepredvídaných okolností.

Kde môžete požiadať o odškodnenie

O odškodnenie môžete požiadať priamo leteckú spoločnosť prostredníctvom kontaktných údajov uvedených na webovej stránke: azoresairlines.pt/contact-us/claim.

Letecké spoločnosti sa však často snažia vyhnúť odškodneniu a celú žiadosť o odškodnenie preťahujú ignorovaním a klamstvom, preto sa obráťte priamo na agentúru.

Získajte až 600 eur

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.