Fly Universal Air meškajúce a zrušené lety

Fly Universal Air

Bol váš let so spoločnosťou Fly Universal Air zrušený alebo meškal 2 hodiny alebo viac? Potom máte nárok na odškodnenie až do výšky 600 eur na osobu.

O odškodnenie môžete požiadať priamo leteckú spoločnosť alebo jednoducho a bezplatne špecializované agentúry.

Požiadajte o odškodnenie

Odškodnenie podľa nariadenia ES č. 261 sa vzťahuje na všetky lety spoločnosti Universal Air, keďže táto letecká spoločnosť je registrovaná na Malte, ktorá je členským štátom EÚ.

Oneskorený let so spoločnosťou Fly Universal Air

Ak máte pri odletovej bráne meškanie 2 hodiny alebo viac, spoločnosť Fly Universal Air vám musí poskytnúť bezplatné občerstvenie úmerné dĺžke meškania.

Ak je dĺžka meškania na príletovom letisku 3 hodiny alebo viac, máte nárok aj na finančnú náhradu vo výške 250 eur až 600 eur v závislosti od vzdialenosti medzi oboma letiskami.

Nárok na finančnú kompenzáciu máte len v prípade, že meškanie zavinila spoločnosť Fly Universal Air. Viac informácií o tom nájdete v článku Odškodnenie za meškanie letu.

Vzdialenosť Zdržanie Odškodnenie
do 1 500 km 3h+ 250 eur - prihláška online
1 500 až 3 500 km 3h+ 400 eur - prihláška online
nad 3 500 km 3h+ 300 eur - prihláška online
nad 3 500 km 4h+ 600 eur - prihláška online

Zrušený let s Fly Universal Air

Ak spoločnosť Fly Universal Air zruší váš let viac ako 14 dní pred odletom, máte nárok na bezplatnú zmenu termínu alebo vrátenie pôvodnej ceny letenky.

Ak je však váš let zrušený menej ako 14 dní pred odletom, máte automaticky nárok aj na finančnú kompenzáciu do výšky 600 eur.

Aj v tomto prípade vám odškodnenie prináleží len vtedy, ak let zruší letecká spoločnosť, a nie z dôvodu nepredvídaných okolností.

Kde môžete požiadať o odškodnenie

O odškodnenie môžete požiadať priamo leteckú spoločnosť na adrese hello@flyuniversalair.com.

Letecké spoločnosti sa však často snažia vyhnúť odškodneniu tým, že ignorujú a klamú počas celej žiadosti, preto sa obráťte priamo na agentúru.

Získajte až 600 eur

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.