British Airways batožina

British Airways

Ručné kl iešte si môžete vždy vziať na palubu bezplatne, maximálne dva kusy. Väčší má rozmery 56 x 45 x 25 cm, zatiaľ čo menší sa musí zmestiť do rozmerov 40 x 30 x 15 cm. Hmotnosť oboch kusov spolu je obmedzená na kráľovských 23 kg.

Odbavená batožina je v cene len na vybraných diaľkových letoch, z ktorých väčšina smeruje do Ázie alebo Afriky. Na všetkých trasách do Severnej Ameriky sa za zapísanú batožinu do 23 kg účtuje 45 eur, ak si ju kúpite vopred online cez "Spravovať moju rezerváciu", zaplatíte len 50 eur. Na spojoch do Južnej Ameriky potom zaplatíte za zapísanú batožinu dokonca 70 eur online / 75 eur na letisku. Lacnejšie je však kúpiť si letenku za zapísanú batožinu priamo na webovej stránke British Airways.

Pri krátkych a stredne dlhých letoch do Európy alebo Južnej Afriky sú najnižšie ceny leteniek len za príručnú batožinu, pričom za zapísanú batožinu sa platí od 25 do 40 eur za let v závislosti od destinácie. Pri letoch v Južnej Afrike a okolí sa účtuje príplatok 290 zar (vnútroštátne lety) alebo 490 zar (regionálne lety).

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.