Air China batožina

Spoločnosť Air China

Letenky spoločnosti Air China zvyčajne zahŕňajú bezplatnú príručnú batožinu a zapísanú batožinu, s výnimkou vnútroštátnych letov a letov medzi Čínou a Kanadou, Thajskom, Austráliou a Hongkongom alebo Macaom, kde boli od tohto roka zavedené nové tarify, ktoré nemusia zahŕňať zapísanú batožinu.

Príručná batožina

Všetci cestujúci spoločnosti Air China majú nárok na 2 bezplatné príručné batožiny. Rozmery a hmotnosť príručnej batožiny sú:

  • 55 x 40 x 20 cm a 5 kg.

Menšia príručná batožina je malý ruksak, kabelka alebo taška na bezcolný nákup. Táto batožina sa musí zmestiť pod sedadlo pred vami a zvyčajne má rozmery približne 40 x 30 x 20 cm.

Už máte rezervovaný hotel? Nové zľavy na Booking.com nájdete tu

Zapísaná batožina

Na väčšine medzinárodných liniek platí tzv. kusový koncept, v rámci ktorého si každý cestujúci môže bezplatne odbaviť aspoň 1 kus batožiny s hmotnosťou do 23 kg.

Platí to napríklad na letoch z Európy do Ázie alebo z Ameriky do Oceánie.

Limity pre zapísanú batožinu sú nasledovné:

  • Ekonomická trieda - 1 kus na 23 kg
  • Prémiová ekonomická trieda - 2 kusy na 23 kg
  • Business a prvá trieda - 2 kusy na 32 kg

Od konca roka 2023 zaviedla spoločnosť Air China na letoch v rámci Číny a na letoch medzi Čínou a Kanadou, Thajskom, Austráliou a Hongkongom alebo Macaom teraz typické fare families - tarify rozdelené podľa vedľajších služieb.

Tu platí limit uvedený na tarife.

Ak však letíte napr. na trase Európa - Čína - Thajsko, vždy platí kusový koncept, t. j. 1 batožina zdarma.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.