Aer Lingus batožina

Lietadlo spoločnosti Aer Lingus

Pravidlá prepravy batožiny a prepravy spoločnosti Aer Lingus sú trochu komplikované a zložité, s niekoľkými výnimkami. V zásade máte vždy nárok na prepravu najmenej dvoch kusov príručnej batožiny. Nižšie sme pre vás zhrnuli pravidlá prepravy, aby ste vždy vedeli, aká batožina je zahrnutá v cene vašej letenky.

Príručná batožina

Každý cestujúci si môže so sebou na cestu vziať 2 kusy príručnej batožiny. Upozorňujeme však, že príručnú batožinu si nemôžete vždy vziať so sebou do lietadla, ale namiesto toho si ju môžete bezplatne odbaviť.

Rozmery batožiny a hmotnostný limit sú prehľadne uvedené v tabuľke nižšie. Prečítajte si však, prosím, vysvetlenie nižšie.

Malá príručná batožina Veľká príručná batožina
Regionálne lety 33x25x20cm na palube lietadla 48x33x20cm a 7kg na palube
Európske lety 33x25x20cm na palube 55x40x24cm a 10kg pre odbavenie
Transkontinentálne lety 33x25x20cm na palube 55x40x24cm a 10kg na palube

Väčšiu príručnú batožinu si môžete vziať na palubu, ak cestujete za vyššiu cenu, ako je základná tarifa Saver, alebo si môžete zaplatiť príplatok za príručnú batožinu a službu prednostného nástupu do lietadla vo výške 10 eur za let.

Regionálne trasy

Na regionálnych trasách v Írsku a Spojenom kráľovstve, ktoré prevádzkuje spoločnosť Emerald Airlines, máte nárok na malú príručnú tašku a väčšiu príručnú tašku s hmotnosťou 7 kg a špecifickými rozmermi. Obe batožiny si vezmete so sebou na palubu lietadla a majú nasledujúce rozmery:

  • Na palubu si môžete vziať batožinu srozmermi 33 x 25 x 20 cm .
  • 48 x 33 x 20 cm a 7 kg so sebou na palubu

Na regionálnych letoch sú povolené menšie rozmery príručnej batožiny vzhľadom na menšie lietadlá ATR.

Európske trasy

Na európskych trasách prevádzkovaných spoločnosťou Aer Lingus máte právo vziať si so sebou malú príručnú batožinu a veľkú príručnú batožinu s hmotnosťou 10 kg. Väčšiu batožinu si však musíte bezplatne odbaviť na letiskovej prepážke. Rozmery sú nasledovné:

  • 33 x 25 x 20 cm na palubu lietadla
  • 55 x 40 x 24 cm a 10 kg, ktoré je potrebné bezplatne odbaviť na letiskovej prepážke

Transatlantické lety

Na diaľkových letoch do Ameriky alebo z Ameriky máte nárok na 2 príručné batožiny, ktoré si môžete vziať na palubu. Ak váš let zahŕňa prestupný let, na prestupné lety v rámci Európy si so sebou vezmete väčšiu príručnú tašku.

  • 33 x 25 x 20 cm so sebou na palubu lietadla
  • 55 x 40 x 24 cm a 10 kg s vami na palube

Odbavená batožina

Odbavená batožina je zahrnutá v cene letenky pri všetkých tarifách, okrem základnej tarify Saver, ktorá nezahŕňa odbavenú batožinu. Ostatné tarify zahŕňajú 1 kus batožiny s maximálnou hmotnosťou 23 kg.

Pri tarife Saver je možné zakúpiť batožinu za približne 50 eur na let. Ak máte spiatočnú letenku, musíte si zakúpiť batožinu spoločne pre cestu tam aj späť.

Cestujúci na diaľkových linkách v biznis triede môžu prepravovať celkovo 3 kusy batožiny po 23 kg.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.